Lato w ogrodzie – tarasy, altany, patio

Już niedługo zrobi się ciepło, przyjdzie lato, coraz częściej będziemy przesiadywać w ogrodzie. Aby odpoczynek był idealny, trzeba zadbać o odpowiednie otoczenie. Dlatego już teraz zapraszamy na inspiracje „Lato w ogrodzie”. Przedstawiamy pomysły na każdą kieszeń – od kosztownych aranżacji na dużych tarasach po tańsze i prostrze, ale efektowne rozwiązania. Przede wszystkim liczy się pomysł i estetyka realizacji, a koszty to drugorzędna sprawa.

Taras jak marzenie

Każdy dom ma taras mniejszy lub większy, bogato zaaranżowany lub skromny. Jest to mniejsce, gdzie spędza się najwięcej czasu, można tu usiąść z książką i kawą lub zjęść śniadanie na świeżym powietrzu. Służy także spotkaniom z przyjaciółmi, gdy czas mija na zabawie i jedzeniu, dlatego przeważnie  znajduje się tam stół i krzesła. Duże znaczenie mają dodatki. Często stawia się ozdobne donice z przepięknie kwitnącymi i pachnącymi roślinami (czytaj więcej: rośliny w pojemnikach) lub skrzynie z świeżymi ziołami (czytaj więcej: zioła w ogrodzie). Natomiast kolorowe, miekkie poduszki i ciepłe koce sprawiają, że przyjemnie jest spędzać czas na taraie zarówno w dzień, jak i wieczorem.

 Use our Resort Stripes Outdoor Rug to enliven an outdoor space with bold, balanced colors and design that beautifully accents any furniture collection. | Caleb Anderson Design for Hampton Designer Showhouse 2014:

Make your terrace into a summer drawing room: There is more room outside for a large coffee table. Mirrors are essential. Plants, vases of flowers & lovely green painted doors.:

House Doctor's Authentic Notes - welcomes a season of soirée in the garden.:

Cichy kącik w altanie

Miejsce, w którym można odpocząć jest potrzebne każdemu. Oczywiście jedni wolą poleżeć na leżaku, a inni pobująć się na hamaku. O huśtawkach ogrodowych już pisaliśmy wcześniej (klik). Teraz przedstawiamy aranżacje ustronnych miejsc stworzonych do odpoczynku i relaksu.

Make an adorable garden playhouse or she shed in your backyard with this easy outdoor DIY project.:

bhg-she-shed

backyard room she shed

bhg-garden-shed-wooden-frames

Odpoczynek w ogrodzie

Relaks wśród drzew i krzewów jest najlepszą formą odpoczynku. Pachnące kwiaty dookoła skłaniają do zatrzymania się w pędzie życia i dojrzenia radości w każdej chwili. Na trawnikach, wśród roślin można ustawiać pojedyncze leżaki lub całe komplety stołów i krzeseł czekające na letnie imprezy.

...It's in Haarlem in the Netherlands , the owners of this house have installed their bohemian and friendly universe. The lush garden adds a rustic charm to this century-old house . Photos: Anouk De Kleermaeker Bohemian style in the Netherlands ...:

French inspired elegant Metal Lounger NEW. Online store. www.coxandcox.co.uk. Outdoor lounger L. 151 h 101 w 57cm. Looks delightful and is a really luxurious piece for any garden. I want !:

Pallet Creations #palletideas #palletcreations #palletprojects #palletart:

14 Outdoor Pallet Furniture DIYs for Spring via Brit + Co:

źródło: https://pl.pinterest.com/

Dorota Blatsios, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *