Letnie dekoracje do ogrodu i na balkon

Ogród to miejsce gdzie rosną piękne drzewa i krzewy, ale także kolorowe byliny wieloletnie i barwne jednoroczne kwiaty. Można tu odpocząć i spędzić miło czas. Nie musi być bardzo skomplikowany, mieć wielu nasadzeń i rabat, może być prosty i delikatny, a charakteru będą mu dodawały ciekawe dodatki. Dzisiaj zapraszam letnie inspiracje z dodatkami ogrodowymi w roli głównej. 

Światło niebanalnie

Jak dodać elementu tajemniczości w ogrodzie? Zabawić się grą światła i cieni – dać reflektor tam gdzie podkreśli atuty kompozycji, a ukryje niedoskonałości. O oświetleniu ogrodowym pisałam już wcześniej w artykule “Oświetlenie ogrodu”. Ale nie tylko lampami buduje się nastrój – czasem niewielkie lampiony delikatnym światłem stworzą atmosferę intymności i spokoju.

Lampiony ze słoików, kwiatów, liści i pływających kwiatów są bardzo proste do zrobienia, a dają niesamowity efekt świetlnych refleksów. Na pewno znajdzie się na nie miejsce na balkonie lub tarasie.

DIY-outdoor-lights-apieceofrainbowblog (4)

Na taras i balkon świetnie będą nadawały się takie ażurowe lampiony z kwiatami i dmuchawcami. Tu znajdziesz instrukcję w języku angielskim jak zrobić własnoręczne lampiony (klik).

DIY-outdoor-lights-apieceofrainbowblog (13)

Kolejne lampiony zrobione ze słoików i kawałka sznurka. W ogrodzie rozświetlą niejeden taras lub stworzą ciekawą kompozycję wisząc z drzew. Z kolei na balkonie wprowadzą letni nastój i stworzą oazę relaksu.

Hanging Mason Jar Fairy Lights | 15 DIY Outdoor Wedding Ideas on a Budget:

Oświetlenie ogrodowe nie musi być nudne – na pewno ściana obwieszona lampkami przyciąga wzrok. Daje dużo światła o przyjemnej, ciepłej barwie. Mniej odważni mogą zrobić bardziej subtelną dekorację krótszym łańcuchem lampek.

Curtain Lights

Ramki na kwiaty

Co może mieć zastosowanie zarówno w domu, jak i w ogrodzie? Ramki na obrazki. Będą wyglądały niecodziennie powieszone na zwykłym płocie.

Picture Frames

Drugie życie puszek

Nie od dziś wiadomo, że metalowe puszki są rewelacyjnymi pojemnikami do uprawy roślin. Dobrze wyglądają w nich zioła oraz kwitnące kwiaty, które nie potrzebują dużo przestrzeni. Pomalowane na żywe kolory, wprowadzą element dynamiki do kompozycji, a powieszone na ogrodzeniu pozwolą wykorzystać nową przestrzeń pod rośliny. Szczególnie polecane na małe balkony, gdzie każda przestrzeń jest na wagę złota.

Tin Can Fence Garden

Recycled cans and little bit paint, so colorful and cute! Great idea for a little herb garden!:

DIY Copper Tin Can Planters And Chalkboard Tags.:

Tablica 

Masz dziecko? Na pewno sprawisz mu niesamowitą frajdę budując budując na ogrodzeniu tablicę, po której może pisać kredą. Nie musi być duża, ważne żeby dało się na niej narysować to co podsunie wyobraźnia. Pewnie nie raz tablica zostanie wykorzystana przez dorosłych np. do gry w kalambury.

25 Playful DIY Backyard Projects To Surprise Your Kids:

Mount a chalk-painted board to the fence so kids can unleash their creativity outdoors. | 51 Budget Backyard DIYs That Are Borderline Genius:

Lustra

O wykorzystaniu luter w ogrodzie już nie raz pisałam w innych postach (wizualne techniki powiększania małych ogrodów, element tajemniczości w ogrodzie). Przede wszystkim służą do wizualnego powiększenia małych ogrodów, ale pozwalają uzyskać ciekawą grę świateł. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają postawione przy kaskadach i zbiornikach wodnych.

mirrors

Oczko wodne w wersji mini

Nawet do niewielkich ogrodów i na balkony można wprowadzić wodę do kompozycji. W niewielkim pojemniki lub donicy dadzą sobie radę rośliny wodne, które nie potrzebują wiele miejsca. Warto wybrać odmiany, które nie osiągają dużych rozmiarów.

CTG515751a

100896650_w

e0254e7bb95c030849c9bec97cdeadf9

źródło: https://pl.pinterest.com/

Dorota Blatsios

Powiązane wpisy

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.