Jesienne dekoracje do domu i mieszkania

Jedni lubią wiosnę za jej energię i żywiołowość, inni wolą lato za leniwie płynący czas, a teraz nadeszła pora dla wielbicieli jesieni. Jesienne dekoracje wprowadzają klimat wyciszenia i spokoju. Zobacz jak ciekawie zaaranżować przestrzeń wokół siebie.

Nadchodzi jesień

Ta pora roku zaskakuje swoimi kolorami, fakturami oraz kształtami. Najpierw zaczyna się nieśmiało pierwszymi bardziej złotymi promieniami słońca i chłodniejszymi wieczorami, potem pierwszy pożółkły listek opada na trawę, aż w końcu jesień przybiera swoją nową szatę intensywnych czerwieni, purpury, brązu i fioletu. Dojrzewają owoce jarzębu i róży, a także kolorowe kwiaty trzmieliny pospolitej, które cieszą oko jeszcze długo po opadnięciu liści. W parkach na alejkach pojawiają się kasztany i żołędzie, które posłużą do stworzenia armii małych wojowników. Z kolei do domu zaprasza się jesień pod postacią ozdobnych wielokolorowych dyni, soczystych jabłek, a także pięknych kwiatostanów miechunki i żółtawych źdźbeł traw i zbóż. Nadszedł czas kreatywności i połączenia się z naturą w drodze ku spokojnemu zimowemu odpoczynkowi z ciepłą herbatą w dłoni.


Przeczytaj także:


Jesienne dekoracje do kuchni

Kuchnia i jadalnia to serce domu, to tu spędza się dużo czasu z rodziną i znajomymi ciesząc się pysznymi potrawami. Jesienne dekoracje w wazonach często związane są z aktualną porą roku – wiosną w wazonach stoją świeże tulipany i piwonie, latem sięgamy po kwitnące róże oraz miniaturowe słoneczniki, natomiast jesienią mamy szeroki wybór przebarwiających się liści, gałązek z owocami, czy źdźbeł traw i zbóż. Inspiracje można czerpać prosto z własnego ogrodu, lub parku, a nawet lasu i dzikich łąk. W jadalni atrakcyjnie będą wyglądały także jesienne dekoracje z owoców z własnego ogródka – jabłka, gruszki, nie można zapomnieć także o królowej jesieni, czyli dyni. Kompozycje mogą być bardziej lub mniej skomplikowane – do najłatwiejszych będzie należało zestawienie kilku dyni o różnych kolorach i kształtach, które stworzą prostą, ale bardzo efektowną aranżację. Równie ciekawie będzie się prezentowała patera z owocami połączonymi z przebarwionymi liśćmi.

Jesienne dekoracje

Jesienne dekoracje

Halloween at Home… (Pink Peonies by Rach Parcell):

Simple Fall Vignette Blogger Stylin Home Tours: Fall 2014 www.simplestylings.com:

Autumn Equinox: Fall potpourri, for the #Autumn #Equinox.:

jesienne dekoracje

Do domu

Jesienne dekoracje w głównym pokoju domu na pewno umilą domownikom długie, jesienne wieczory. Mogą to być ulistnione gałązki w odcieniach żółci, czerwieni i brązu, które atrakcyjnie będą wyglądały z połączeniu z źdźbłami traw. Innym rozwiązaniem są jesienne dekoracje w płaskich naczyniach wypełnionych orzechami, szyszkami, a także plastrami pomarańczy i cytryn, które dadzą przyjemny aromat w całym pomieszczeniu.

You can enjoy the fall colors anytime with a display of these handcrafted Faux Oak Leaf Stems from Pier 1. Arrange them in a vase, bundle them together or weave in some Pier1 Glimmer Strings® for an added glow.:

Jesienne dekoracje

Thoughts from Alice: Vintage Bohemian Fall Decor Ideas:

jesienne dekoracje

Kreatywność...

Jesień to czas kreatywnych rozwiązań dekoracyjnych, dlatego warto pójść na spacer i zebrać to co stworzyła natura, a co posłuży do stworzenia ciekawej i oryginalnej kompozycji. Trzeba także pamiętać, że jesienne dekoracje nawiązują do zapadania w sen zimowy.

Jesienne dekoracje

źródło: https://pl.pinterest.com/

Dorota Blatsios

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *