Świąteczne choinki – 14 inspiracji

Kiedyś nie było takiego wyboru dekoracji choinkowych, a na drzewkach królowały cukierki, jabłka i orzechy. Lampki też pojawiły się dopiero niedawno, bo wcześniej zapalano małe świeczki, co było bardzo nastrojowe, ale równie niebezpieczne. Obecnie jest tak ogromna różnorodność ozdób, że trudno się zdecydować na konkretny motyw czy styl. Zapraszam Was dzisiaj do obejrzenia choinek przyozdobionych prosto, ale bardzo efektownie – wszystko zgodnie z zasadą “mniej znaczy lepiej”.


Przeczytaj także:


Biało na dworze, biało na choince

Biel i złoto to bardzo wdzięczne kolory, ponieważ nawiązują do naturalnych dekoracji w postaci szyszek, suchych gałązek oraz śniegu. Jest to także eleganckie zestawienie, które będzie pasowało zarówno do wnętrz aranżowanych w modnych szarościach, jak i do bardziej tradycyjnego wystroju w brązach i beżach. Delikatne lampki o żółtym świetle podkreślą walory dekoracyjne drzewka.

A beautiful farmhouse bedroom decorated for the holidays!:

Might try the burlap ribbon this way & do the twine around like this tree. Cotton ball garland is cute, but looks time consuming!:

10 Best Christmas Trees | Camille Styles

A simple and minimal Christmas Tree made with DIY clay stars! See 10 more Christmas Tree Decorating Ideas on dreambookdesign.com:

Simple yet classic Rustic Christmas Tree. livelaughrowe.com:

25 Simple And Minimalist Christmas Tree Decorations More:

minimal scandinavian christmas tree:

Czerwień

Innym popularnym świątecznym kolorem jest czerwień kojarząca się z barwą owoców, które powstają na jesiennych krzewach np. irga. Ten ognisty dodatek ożywia całą choinkę i nadaje jej magicznego charakteru. Warto sięgać po ten kolor właśnie w okresie świąt nie tylko jako element wystroju drzewka, ale także w innych dekoracjach domu.

Red wrapping paper for gifts this year...:

I like the simplicity of the tree. Have to copy this:

love the red:

Red & White Christmas Decor:

A może na niebiesko?

Ta kompozycja jest bardzo oryginalna i odważna, ale świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Dobrze jest połączyć niebieskie dekoracje z jakimś innym kolorem np. białym, srebrnym lub brązowym – dzięki temu kompozycja stanie się przyjemniejsza dla oka.

Blue, White and Copper Christmas Tree Design:

good amt of ornaments... different colors and topper:

blue & silver christmas tree:

źródło: https://pl.pinterest.com/

Dorota Blatsios

Powiązane wpisy

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.