Rośliny doniczkowe – 34 gatunki. Do pobrania!

Rośliny doniczkowe są chyba w każdym domu i mieszkaniu. Pięknie kwitnące, z  bujną zielenią liści – niezastąpiona ozdoba każdego wnętrza. Niektóre oczyszczają powietrze, a inne nadają się w bardzo zacienione miejsca, a jeszcze inne w maksymalnie nasłonecznione. Dzięki temu każdy wybierze idealną roślinę doniczkową dla siebie. Dlatego powstał mini poradnik, w którym znajdują się popularne rośliny doniczkowe, z którymi większość początkujących ogrodników powinna sobie poradzić.

Rośliny doniczkowe w domu

Wiele osób boi się, że nie poradzą sobie z pielęgnacją roślin domowych i dlatego wolą ich nie kupować. Nie zdają sobie sprawy, że jest bardzo wiele gatunków, które są łatwe w uprawie i sprawdzą się prawie wszędzie. Oczywiście nie ma roślin, które nie potrzebują żadnej uwagi ze strony właściciela, ale są takie, które wymagają jej zdecydowanie mniej. Trzeba także pamiętać, aby w miarę możliwości i umiejętności ogrodniczych, zapewnić kwiatom najlepsze warunki do wzrostu.

Poradnik ogrodnika

Niniejszy poradnik ogrodnika, który przekazuję w Twoje ręce, zawiera opisy 9 gatunków na stanowiska słoneczne i 18 na cieniste, a także 7 przykładów roślin bardzo łatwych w uprawie. Zajdziecie także tabele z kwiatami, które mogą zaszkodzić Waszym pupilom! Opisane rośliny doniczkowe, to te najczęściej spotykane, które dostępne są w większości sklepów ogrodniczych oraz kwiaciarni. Warto po nie sięgać do tworzenia domowych aranżacji, ponieważ dają dużą masę zieleni, oczyszczają powietrze i dekorują wnętrza.

>>> Rośliny doniczkowe – DO POBRANIA! <<<

Moje rośliny doniczkowe

Choć moje wynajmowane mieszkanie nie jest zbyt duże, a parapetów jest niewiele, to każde wole miejsce obstawiam kwiatami. Przeważają rośliny doniczkowe o dekoracyjnych liściach – wybieram gatunki, które mają kontrastowe blaszki i ciekawy wygląd. Ważną cechą moich kwiatów jest łatwość w pielęgnacji, tolerancyjność w stosunku do wilgotności powietrza i podłoża. Nie da się ukryć, że w mieszkaniach jest dość suche powietrze w zimie, z kolei w lecie często temperatury dochodzą do 30 st! Z kolei, pewnie jak wielu czytelników bloga, czasem zdarzy mi się zapomnieć o podlewaniu – chcę wtedy, aby rośliny zbyt szybko nie więdły. Oczywiście jeśli rośliny doniczkowe podoba mi się, ale tak bardzo bardzo mi się podobają, to jestem w stanie zaryzykować i kupić nawet bardziej wymagającą roślinę.

Obecnie w domu posiadam:

  • mini anturium z Biedronki,
  • szeflerę, difenbachię i pileę z Castoramy,
  • dracenę i alokazję z Tesco,
  • trzy storczyki nie wiem skąd,
  • skrzydłokwiat z małego sklepu ogrodniczego,
  • fację i grubosza od koleżanek z uczelni,
  • epipremnum złociste po mojej Babci (kwiatek ma już ok 35 lat!).

>> Rośliny doniczkowe – DO POBRANIA! <<<

Dorota Blatsios


Co sądzisz o poradniku? Masz może jakieś uwagi? Napisz koniecznie w komentarzu! Nie zapomnij także zapisać się do newslettera!

Zdjęcie użytkownika Microgarden.

Zdjęcie użytkownika Microgarden.

Zdjęcie użytkownika Microgarden.

Zdjęcie użytkownika Microgarden.

Zdjęcie użytkownika Microgarden.

Zdjęcie użytkownika Microgarden.

Zdjęcie użytkownika Microgarden.

Powiązane wpisy

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.