Cegła w sypialni: plusy i minus aranżacji wnętrza.

Kupując wymarzone mieszkanie mamy w głowie własną wizję tego, jak powinno ono wyglądać i jak chcemy je urządzić. Pomysłów jest wiele, możliwości, jakie oferują sklepy jeszcze więcej. Na co się więc zdecydować? Jakie wnętrze wybrać? Jakich materiałów użyć? Na początku naszej „mieszkaniowej” drogi stajemy przed masą wyborów i decyzji, które wdrożone w życie zostaną z nami na dłużej. Kupno działki, wybór jej wielkości, lokalizacja, wielkość samego domu, wyposażenie, a także i styl, w jakim ów dom będzie kreowany. Kiedy już postawimy swoje wymarzone cztery kąty decydujemy się na aranżację konkretnych pokoi, dokonujemy wyboru koloru ścian, decydujemy się na zakup tapety, wybieramy panele podłogowe i meble, oraz dodatki. Dzisiejszy artykuł poświęcimy jednemu z niezbędnych pokoi, w którym spędzamy połowę swojego życia – sypialni. Musi ona być przytulna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Kupujemy duże łóżko z materacem nam odpowiadającym; dużą i pojemną szafę. Wybieramy kolor ścian inspirując się wieloma przeróżnymi zdjęciami i aranżacjami wnętrz znalezionymi w Internecie. Po pierwsze musimy określić, czego oczekujemy od danej przestrzeni. Jeśli jest to sypialnia oczekujemy, że będzie ona przytulna, przestrzenna, pomieści wszystkie nasze ubrania. Będziemy mogli wypocząć i się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy, czy przeczytać w łóżku książkę naszego ulubionego autora.
Dzisiejszy artykuł chciałabym poświęcić cegle w sypialni. Jakie są plusy i minusy posiadania cegły na ścianie w sypialni? Niewątpliwie cegła w dzisiejszych czasach stanowi bardzo popularną formę dekorowania mieszkania. Jest ona uniwersalna, elegancja i ponadczasowa. Sprawdzi się świetnie w różnego rodzaju wnętrzach. Możemy urządzić sypialnię w stylu skandynawskim, gdzie cegła jest w swojej naturalnej postaci tj. koloru ceglastego, bądź jest przemalowana na biało. Cegła w sypialni dodać może jej pazura, ale też i romantyczności, w zależności od tego, na jaki kolor się zdecydujemy, oraz jaką fakturę wybierzemy. Decydując się na sypialnię w stylu skandynawskim szukać będziemy cegły naturalnej, fakturą zbliżonej do pierwotnej cegły, jeśli decydujemy się urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym cegła może mieć formę prostą, gładką, równą. W takim wnętrzu cegła na ścianie przybiera formę neutralną najczęściej jednokolorową z fugą równą, dodatki są stonowane, forma reszty ścian jest zdecydowanie jednokolorowa o gładkiej fakturze Kluczową może okazać się tutaj sama forma położenia cegły na ścianie, użyta przy jej położeniu fuga może przybierać różne kolory, kształty i faktury. Sama cegła kładziona może być w sposób nonszalancki, niezdarnie – imitując cegłę w warunkach środowiskowych, ale może być i położona równo, z neutralną fugą dokładnie spłaszczoną i uformowaną. Jakie są więc plusy i minusy cegły w sypialni?
Do plusów zdecydowanie zaliczyć można jej dużą trwałość i wytrzymałość. Jeśli w dużej mierze zależy nam na dużej wytrzymałości cegły, należy wybierać modele nieco grubsze, a także zastosować preparaty zabezpieczające daną cegłę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć. Kolejnym plusem może okazać się również czynnik termiczny. Cegła doskonale gromadzi ciepło i wolno je oddaje, przez co w pomieszczeniu ciepło utrzymuje się przez dłuższy czas. Kolejnym plusem położenia cegły w sypialni jest jej walor estetyczny. Jest ona niezwykłe przyjazna w postrzeganiu i tworzy wyjątkowy klimat pomieszczenia. Dużym atutem posiadania cegły jest również jej właściwość wygłuszająca. Jeśli nie chcemy słyszeć telewizora, radia lub rozmów z pokoju obok warto pomyśleć o czymś wygłuszającym i jednocześnie efektownym. Takim niebanalnym rozwiązaniem sytuacji jest z całą pewnością cegła na ścianie. Sprawi, że całe pomieszczenie nabierze uroku, ale też i zyska na praktyczności, wyciszy naszą przestrzeń sprawiając, że po ciężkim dniu w pracy w końcu będziemy mogli się zrelaksować bez zbędnych dźwięków dochodzących z pomieszczeń obok.
Jakie są więc wady samej cegły? Do minusów należy zdecydowanie wysoki koszt położenia, ale też i wysoki koszt samej cegły. Oczywiście są na rynku dostępne materiały w różnej rozpiętości cenowej, ale i to nie pomaga w porównaniu z ceną zwykłej farby ściennej, nawet kolorowej. Jeśli nasze ściany są cienkie, niestety nie możemy stworzyć ceglanego muru, gdyż gliniana cegła sporo warzy, co mogłoby zniszczyć część ściany, lub odpaść w niespodziewanym momencie. Rozwiązaniem jednak jest imitacja cegły, wykonana z gipsu czy klinkieru jakością wykonania nieodbiegającą od klasycznej cegły i oszukującą nawet spostrzegawcze oko. Minusem przy małym pomieszczeniu jest fakt, iż cegła na ścianie zmniejsza przestrzeń i zabiera nam kilka dobrych cm powierzchni. Minus ten jednak da się pokonać stosując triki projektantów. Wystarczy kupić cegłę w kolorze białym, która optycznie kolorem powiększy wnętrze. Kolejnym minusem okazuje się czas potrzebny nam na położenie cegły. Jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie fachowca, w zależności od wielkości powierzchni ściany, którą chcemy dekorować, remont przedłuży się o parę dni lub tygodni. To bardzo często czasochłonna i żmudna praca, za którą będziemy musieli zapłacić dobremu fachowcowi więcej, niż za zwykłe pomalowanie ściany.
Jeśli już więc przedyskutujemy wszystkie wady i zalety posiadania cegły w sypialni na pewno wybierzemy opcję, która najbardziej nam odpowiada. W dzisiejszych czasach rynek bombarduje nas z każdej strony przedmiotami oraz dobrami, które możemy zakupić. Nie ma problemu z kupieniem danej rzeczy, która nam się spodobała. Świat stoi otworem. Jeśli nie możemy dostać danej rzeczy w kraju, jest możliwość sprowadzenia towaru zza granicy.
Wybór cegły do naszego domu, z pozoru łatwy i szybki, może okazać się nie lada wyzwaniem. Dekorowanie domu to ciężka praca, kosztuje nas wiele zmartwień, ale efekt, jaki osiągniemy po wykończeniu całego mieszkania okazuje się w efekcie fantastyczny. Warto więc inwestować w zakup lepszych materiałów bądź dostosować możliwości do własnych potrzeb. Przed zakupem należy upewnić się, że do naszego wnętrza akurat ten rodzaj cegły będzie odpowiedni i spełni stuprocentowo nasze oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here