Jadalnia w stylu industrialnym

Mówiąc o jadalni w stylu industrialnym być może zacząć należy od podkreślenia, iż często znajduje się ona jako wydzielona przestrzeń pomiędzy otwartym salonem a aneksem kuchennym. Jest to rozwiązanie, które odznacza się nowoczesnymi cechami, a jednocześnie zasługuje sobie na wyjątkowe umeblowanie. Popatrzmy, jakie będzie idealne.

Ogromna przestrzeń

W pomieszczeniach industrialnych przestrzeń odgrywa ogromną rolę. Są to zazwyczaj przestrzenie duże, pełne ciekawych rozwiązań, które pozwalają na swobodne przemieszczanie się pomiędzy różnymi strefami. Często ich granice zacierają się i są zaznaczone jedynie symbolicznie – interesują kolumną, zmianą faktury lub delikatną zmianą kolorystyki. Dzięki temu pełne są światła i sprawiają wrażenie miejsc, które dają największą swobodę.

Duże przestrzenie wiążą się ze specyficznym umeblowaniem. Bardzo ważne jest w nich dbanie o płynność przejścia z jednej strefy, do drugiej. Kuchnia, jadalnia, salon to zazwyczaj trzy łączące się ze sobą segmenty mieszkania, dlatego w szczególności należy poświęcić uwagę właśnie im.

Ogromna przestrzeń mieszkań industrialnych to zarazem minimalizm wystroju. Im prostsze, lżejsze i bardziej “przewiewne” meble industrialne wybierzemy, tym lepiej. Dlatego w wystroju tym często odchodzi się od klasycznych cokołów na rzecz stosunkowo wysokich, cienkich nóg, a od zabudowanych frontów na rzecz otwartych półek. Jeśli jednak są już zabudowane, muszą posiadać jak najprostsze, zazwyczaj gładkie fronty. Dzięki temu ogromna przestrzeń wydaje się jeszcze większa i nigdy nie pojawia się w niej poczucie przytłoczenia.

Industrialna jadalnia – pomiędzy kuchnią a salonem

Biorąc pod uwagę, że jadalnia znajduje się pomiędzy kuchnią a salonem, powinna przyczyniać się do połączenia tych dwóch przestrzeni za pomocą zarówno swojej kolorystyki, jak i wystroju. Warto zminimalizować w niej wyposażenie i postawić na sprawdzone, skromne rozwiązania, które pozwolą zachować jej lekkość i przestronność.

Jedyna ozdoba to nogi

Bez wątpienia w jadalni najbardziej przykuwa wzrok stół. To on jest w niej dużym meblem, ustawionym zazwyczaj w centralnej części, co przekłada się na jego doskonałą widoczność. Jeśli znajdzie się na nim dodatkowo coś wyrazistego, jak choćby kolorowy wazon czy misa pełna owoców, będzie budził jeszcze większe zainteresowanie.

Z tego względu warto postawić na jego jak najprostszy wygląd, który doskonale połączy industrialne przestrzenie i zharmonizuje wygląd kuchni z salonem. Ciekawym rozwiązaniem może być stół, którego jedyną ozdobą są nogi, podczas gdy blat nie przyciąga spojrzenia. Takim stołem jest między innymi Sandnes, który wsparto na metalowych, geometrycznie połączonych nogach. Ozdabiają go, nadają mu nowoczesnego, minimalistycznego, a jednocześnie eleganckiego wyglądu. Co równie ważne, charakteryzuje się niebanalną nutą Dalekiego Wschodu, która na pewno uczyni go jeszcze ciekawszym elementem wyposażenia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here