Jak urządzić balkon marzeń?

W życiu każdego posiadacza domostwa przychodzi taka chwila, że zdaje sobie sprawę z tego, że czas na zmiany w jego otoczeniu. Rusza remont, ściany zostają odmalowane, meble zmienione, mówiąc najprościej, znika jakaś część codzienności i zostaje zastąpiona czymś, w jego mniemaniu, lepszym. Bardzo często zapomina się o balkonie, który jest przecież wspaniałym miejscem spędzania czasu, a tym bardziej, jeżeli posiada dużą powierzchnię, a lato rozgaszcza się powoli na naszych terenach. Warto pomyśleć o zagospodarowaniu terenu i pomyśleć, jakie meble na balkon powinniśmy wybrać, aby cieszył nas i naszych znajomych, tak samo jak reszta naszego domu.
Podstawową rzeczą, a jakiej powinniśmy pomyśleć, jest kupienie rolet, które będą osłaniać nasz balkon od negatywnych zjawisk powodowych, takich jak deszcz czy wiatr. Mimo wszystko, jeżeli chcemy tam spędzić mnóstwo przyjemnego czasu, to powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo nasze, domowników oraz mebli i innych przedmiotów, które mogą źle znieść deszcz i silne porywy wiatru. Nie warto na tym oszczędzać, to przecież inwestycja w nasze bezpieczeństwo.
Kolejną rzeczą, nad jaką powinniśmy się zastanowić, to kupno odpowiedniego narożnika, foteli lub ławy, a może nawet tych wszystkich rzeczy, aby móc wygodnie spędzać czas ze swoimi znajomymi lub rodziną, a nawet sami, gdy pragniemy relaksu z dobrą książką w dłoni w promieniach letniego słońca. Stół powinien był długi i szeroki, aby móc pomieścić na nim wszystkie elementy zastawy i dania, jakie przyrządzimy, a jednocześnie, aby współgrał kolorystycznie z resztą otoczenia. Dodajmy do tego ławę i krzesła i mamy idealny zestaw, który jest łatwo zabezpieczyć i nie będzie wymagał przenoszenia na czas okresu zimowego. Możemy też pomyśleć o bardziej wygodnym rozwiązaniu i zaopatrzyć się w wygodną, narożną wersalkę z miękkim obiciem i stolikiem na kawę, gdzie będziemy mogli, w towarzystwie rodziny, znajomych, dobrej kawy i przekąsek, rozkoszować się spędzanym miło czasem. Gdyby to jednak nie wystarczyło, sklepy oferują nam również składane krzesła, które łatwo jest przechowywać i zajmują one niewiele miejsca.
Czasami słońce za bardzo daje nam się we znaki, co skłania nas do podjęcia dodatkowej ochrony, której chmury nie są w stanie nam czasem zapewnić. Parasole ogrodowe nadadzą się również na nasz balkon, stając się bardzo prostym, acz użytecznym meblem. Dostosowując jego wielkość do naszych oczekiwań, możemy spokojnie odpoczywać w przyjemnym cieniu. Oczywiście, sklepy oferują wiele wariantów kolorystycznych, a jeżeli dobrze trafimy, będziemy mogli zażyczyć sobie wzoru na nim, jaki tylko zapragniemy, bo dla wielu z nas, styl i dopasowanie jest równie ważne, bo nic nie sprawia większej przyjemności niż swoista harmonia kolorów pokrywająca się z resztą wyposażenia. O jego wielkości powinniśmy szczególnie pomyśleć, ponieważ parasol ma nie tylko chronić nas, ale i naszych gości i domowników, gdy będą przebywali w tej części domu. Nie jest to mebel konieczny, ale na pewno bardzo przydatny.
Meble na balkon to nie tylko przedmioty codziennego użytku, ale również rośliny i ozdoby, które dodają do tego miejsca prawdziwego ducha i często opisują nas jako gospodarzy. Możemy przyozdobić otoczenie różnymi roślinami doniczkowymi, które zmienią balkon w wiszący ogród i dostarczą świeżości i pozytywnych emocji. Możemy pójść o krok dalej i o ile mamy taką możliwość, posadzić pnące się róże, które obejmą naszą balustradę i nadadzą piękna nie tylko od wnętrza, ponieważ z zewnątrz również osiągniemy zapierający dech w piersiach efekt. Co do samych wolnostojących ozdób, nie warto przesadzać, bowiem skromność jest o wiele lepiej widziana, jednak jeżeli chcemy zwiększyć efekt wrażenia i stworzyć niepowtarzalny klimat, warto zaopatrzyć się w kilka lampionów, które wieczorami mogą służyć jako jedyne źródło świata i dostarczać przy tym niesamowitych wrażeń. Dobrym pomysłem jest również przewieszenie kolorowych lampek na ścianie domu, aby mogły tańczyć swoimi kolorami po całym balkonie.
Najprzyjemniejszym elementem letniego wieczora może być możliwość rozpalenia grilla i rozkoszowanie się daniami, które przyrządzimy za pomocą tego urządzenia, tym bardziej, że nie potrafimy sobie wyobrazić, przykładowo, majówki, bez upieczonej w ten sposób kiełbasy, karkówki lub innej potrawy. Możemy zaopatrzyć się w wolnostojący grill, bez znaczenia, czy będziemy go rozpalać węglem, czy może zdecydujemy się na nowocześniejszy sprzęt i użyjemy do tego gazu czy energii elektrycznej. Może zabrać nam on wiele miejsca, ale większości z nas nie będzie to wcale przeszkadzać, a wręcz przeciwnie, będzie to wysoce pożądane, dzięki ilości miejsca na ruszcie, jakie możemy wykorzystać. Jeżeli jednak zamierzamy zachować trochę miejsca, powinniśmy zakupić mniejszego, który z łatwością można zamontować, przykładowo, na balustradzie. Takowe urządzenia wcale nie są drogie, a wariantów jego działania jest równie tyle, co w przypadku grilla wolno stojącego. Nie bez powodu, producenci nazywają je po prostu balkonowymi.
Jeżeli nie chcemy deptać po gołym gruncie, warto przed montażem wszystkich mebli zaopatrzyć się w miękki dywan, oczywiście taki, któremu niestraszne są wszelkie warunki pogodowe lub taki, który możemy szybko zabezpieczyć lub zdjąć w razie potrzeby. Na pewno będzie to przyjemniejsze uczucie, gdy nasze gołe stopy napotkają miękki materiał, niż twardy i zimny kamień, na którym można się łatwo poślizgnąć i nabawić się kontuzji. Oczywiście wymaga to od nas czyszczenia i dbania o tę część wyposażenia, ale to i tak mała cena za bezpieczeństwo i wygodę.
Meble na balkon nie muszą być wcale drogimi sprzętami, dostępnymi wyłącznie dla bogaczy. Dobra inwestycja pozwoli nam cieszyć się nimi przez długie lata, ku uciesze rodziny i znajomych, a czas spędzony w tej części domu zawsze będzie przyjemny i warty powtarzania. Pamiętajmy oczywiście o odpowiednim zabezpieczeniu każdego sprzętu, ponieważ nikt z nas na pewno nie chce obwiniać się za jakiś wypadek, któremu można było uniknąć i który będzie nas teraz kosztował mnóstwo czasu, pieniędzy i nerwów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here