Zdrowa i smaczna woda w Twoim domu

0
1043

Woda, z której korzystamy w domu, tzw. woda kranowa, nadaje się do spożycia, jednak jej skład nie musi być optymalny. Co to oznacza? Woda, która dociera do naszych domów z sieci wodociągowej, pozbawiona jest niebezpiecznych substancji, to woda uzdatniona – m.in. za pomocą chloru, którego pozostałości wpływają jednak negatywnie na jej smak i zapach. Za pomocą prostych, ale skutecznych filtrów można się pozbyć tych składników, które redukują właściwości zdrowotne wody i powodują, że jej walory smakowe nie są najlepsze.

Prosty i skuteczny sposób na lepszą wodę

W coraz większej liczbie domów pojawiają się nowoczesne filtry do wody. To nie tylko filtry kranowe, ale również takie produkty jak dzbanek filtrujący oraz butelka filtrująca. Niezależnie od tego, jakiego filtru używamy – zawsze uzyskamy wodę o lepszych parametrach zdrowotnych i smakowych.

Już pierwsze użycie wody przefiltrowanej spowoduje, że odczujemy wyraźną różnicę w jakości napojów przygotowanych na jej bazie. Kawa czy herbata będą klarowne, głębsze i krystaliczne w smaku oraz bardziej aromatyczne.

Taki efekt daje użycie wydajnego filtra, który nie tylko oczyszcza wodę z pozostałości chloru, ale również z substancji organicznych i z osadów wapnia, odpowiadających za powstawanie kamienia, który zalega na ściankach urządzeń AGD, negatywnie wpływając na ich pracę.

Im twardsza woda (z większą ilością osadu), tym częstsze awarie i mniejsza żywotność tych sprzętów, które mają bezpośredni kontakt z wodą – a więc m.in. czajnika, czy ekspresu do kawy.

Używanie dzbanków z filtrami pozwala korzystać z lepszej jakości wody, ale przede wszystkim zwiększa poziom jej wartości prozdrowotnych. 

Oferowane przez popularne marki filtry dzbankowe, nie tylko oczyszczają wodę, ale również mogą pozytywnie wpływać na poziom jej pH oraz zawartość cennych dla zdrowia pierwiastków, takich jak magnez.

Kompleksowa oferta filtrów do użytku indywidualnego

Katalog produktów filtrujących adresowanych do klienta indywidualnego jest stale rozwijany, czego efektem jest szeroki i łatwy dostęp do wielu sprawdzonych i efektywnych rozwiązań.

Kompleksową ofertą proponuje m.in. popularny sklep internetowy z produktami filtrującymi – Aquamelior.pl. Znajdziemy tu zarówno artykuły znanych producentów, takich jak Dafi, Brita, Filter Logic czy Aquaphor, ale również produkty mniej znanych marek, które zazwyczaj nie są do dostania w sklepach stacjonarnych. 

Aquamelior oferuje m.in. dzbanki filtrujące, butelki filtrujące oraz zapasowe wkłady filtrujące – zarówno markowe, jak i kompatybilne z dzbankami popularnych producentów. Aquamelior proponuje także różne akcesoria, dzięki którym korzystanie z dzbanków i butelek filtrujących jest jeszcze łatwiejsze i efektywniejsze. To m.in. elektroniczne wskaźniki zużycia filtra.

Popularnością cieszą się także zestawy produktów filtrujących – to m.in. dzbanki filtrujące z zapasem wkładów lub zestawy: dzbanek i butelka filtrująca.

Używanie dzbanków i butelek filtrujących jest nie tylko opłacalne pod względem zdrowotnym, ale także ekonomicznym. Przefiltrowana woda nie powoduje wytrącania się kamienia np. w ekspresie do kawy, dzięki czemu urządzenie to jest bardziej wydajne. 

Po drugie – filtry są doskonałą alternatywą dla wody butelkowanej. Jeden filtr starcza na przefiltrowanie ok. 150 l wody. Używając dzbanków i butelek filtrujących (wykonanych z solidnych i bezpiecznych tworzyw, wolnych od BPA), chronimy także środowisko naturalne, nie korzystając z wody w plastikowych opakowaniach PET.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here