fontanna

Fontanna ogrodowa może dodać atrakcyjności i wartości każdemu domowi, pod warunkiem, że wygląda nieskazitelnie.

Przy napiętym planu dnia i ograniczonym budżecie, dbanie o fontannę może nie być dla nas najwyższym priorytetem. W rzeczywistości, przeciętny właściciel domu wydaje całkiem sporo sumę, na utrzymanie domu. Jeśli więc szukasz sposobów, aby konserwacja fontanny była szybka i łatwa, sprawdź te wskazówki.

  1. Zadbaj o pompę

Aby zapobiec poważnym problemom z twoją fontanną, pamiętaj, żeby dbać o pompę. 

Pompa jest pierwszą rzeczą, która gromadzi osad i śmieci. Ponieważ woda przepływa przez filtr za pośrednictwem pompy, to właśnie ona może zgromadzić najwięcej osadów. Wyrobienie w sobie nawyku czyszczenia pompy pozwoli Ci uniknąć konieczności radzenia sobie z nadmiarem osadów. Aby zająć się pompą, wystarczy wyjąć ją z fontanny i przetrzeć czystą gąbką.

Jeśli pompa ma małe i trudno dostępne miejsca, być może będziesz musiał użyć szczoteczki do zębów, by upewnić się, że pozbyłeś się wszystkich nagromadzonych zanieczyszczeń. Pamiętaj, że pompa musi być także całkowicie zanurzona w wodzie. W zależności od klimatu i regionu, w twojej fontannie może ubywać wody szybciej niż się spodziewasz. 

Zwróć uwagę na to, jak często w twojej fontannie kończy się woda, aby pompa zawsze była zanurzona.  

  1. Rodzaj wody, której używasz

Niektórzy właściciele fontann zauważają, że bez względu na to, ile razy czyszczą swoją fontannę, zawsze jest ona pokryta glonami. Jeśli masz ten problem ze swoją fontanną, zacznij używać wody destylowanej. 

Woda destylowana zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się glonów i daje Ci więcej czasu pomiędzy kolejnymi czyszczeniami. Używanie wody destylowanej może nie być problemem dla tych z małymi fontannami, jednak użycie jej w przypadku dużej fontanny może nie być tak łatwe.

Jeśli masz dużą fontannę, a woda destylowana nie jest opcją, możesz użyć innych rozwiązań, aby kontrolować gromadzenie się glonów. Fontanny ogrodowe, gdzie trudno będzie o użycie wody destylowanej, można konserwować dzięki użyciu preparatu do czyszczenia wanienek dla ptaków lub preparatu do czyszczenia fontann. To pozwoli Ci zwalczyć glony i zadbać o odpowiednią konserwację.

  1. Zwróć uwagę na materiał

Niektórzy właściciele fontann mają większy problem, aby utrzymać je w dobrym stanie, ponieważ w trakcie konserwacji i czyszczenia nie uwzględniają materiału, z którego są wykonane. 

Jeśli chcesz utrzymać swoją fontanne w czystości, musisz ją czyścić zgodnie z rodzajem materiału.  Dla ceramicznych fontann, wszystko co musisz zrobić, to wziąć miękką szmatkę lub gąbkę i wyczyścić ją używając wody i mydła. Miedziane fontanny powinny być czyszczone przy użyciu miękkiej szmatki i wysokiej jakości środka do czyszczenia mebli. 

Stal nierdzewna jest bardziej delikatnym materiałem i powinna być czyszczona przy użyciu środka do czyszczenia stali nierdzewnej. Aby zapobiec zarysowaniom, używaj miękkiej szmatki (suchej) i stosuj delikatny nacisk. 

Wskazówki dotyczące pielęgnacji fontanny: Podsumowanie

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, dbanie o fontannę nie będzie uciążliwym obowiązkiem. Pamiętaj, by mieć na uwadze materiał, wodę i pompę. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here