Baterie granitowe

Granit jest materiałem święcącym triumfy popularności. Coraz więcej branż interesuje się możliwościami oferowanymi przez granit. W rezultacie pojawia się on w coraz większej liczbie nowych zastosowań i produktów. Od pewnego czasu granit stał się materiałem popularnym w kuchni, wykorzystywanym do produkcji różnych kuchennych gadżetów i sprzętów. Z pewnością, mogliście słyszeć o granitowych zlewozmywakach, chętnie wykorzystywanych w nowoczesnych aranżacjach kuchennych. Obecnie, dołączają do nich baterie granitowe, odznaczające się wysoce praktycznymi parametrami, stopniem wytrzymałości oraz użytecznością. Poniżej rozwiniemy ten temat, wskazując na najważniejsze zalety płynące z wyboru baterii granitowych oraz podpowiemy kiedy i dlaczego ich zakup jest właściwym wyborem.

Baterie granitowe – w kuchniach estetycznych i stylowych 

Głównym powodem, dla którego tak często sięgamy po baterie granitowe, jest ich wysoce estetyczny wygląd. Mówiąc wprost, baterie granitowe wyglądają elegancko, są ładnie wyprofilowane, a ich powierzchnia przyciąga wzrok i cieszy oczy. Dzięki temu modele granitowe są stosowane w różnych aranżacjach kuchennych, w tym między innymi w stylu loft, nowoczesnym, ikeowskim, minimalistycznym, a także – rustykalnym. Wbrew pozorom, baterie granitowe nie wyglądają „snobistycznie”, a ich potencjał aranżacyjny jest uniwersalny – możesz sięgać po nie bez obaw, że zaburzą harmonię estetyczną danego pomieszczenia. 

Wiele oferowanych baterii granitowych prezentuje przyjemne, klasyczne odcienie. Beż, szary oraz czerń (oczywiście, w wersji matowej) to najchętniej wybierane modele. Ponadto, znajdziesz baterie granitowe wykonane z kilku osobnych odcieni, pozbawione jednolitej barwy. Baterie takie idealnie nadają się do zastosowania w nowoczesnych i odważnych stylizacjach, w których liczy się intensywność barw, misz-masz oraz kontrast. 

Baterie granitowe – jaki warto wybrać? 

Baterie granitowe posiadają ewidentną zaletą. Są wysoce wytrzymałe, solidne, odporne na szkodliwe oddziaływania, a tym samym – żywotne. Zakup baterii granitowej to inwestycja na lata. Przez cały ten czas będziesz miał dostęp do wysoce sprawnej, niskoawaryjnej baterii, z której możesz bez przeszkód korzystać wtedy, gdy jest potrzebna. 

By mieć pewność, że wybierasz baterię wytrzymałą, warto zwrócić uwagę na konstrukcję dostępnych modeli. Polecamy zwłaszcza sięgać po baterie o zwartej, jednolitej konstrukcji, na którą składa się solidny korpus, wylewka oraz uchwyt uruchamiający upływ wody. Poszczególne elementy powinny być złączone w jedną konstrukcję – baterie takie odznaczają się największym poziomem odporności na uszkodzenia. 

Kluczowa jest pod tym względem wylewka, która ma duży wpływ na przebieg wielu kuchennych prac wykonywanych przy zlewozmywaku. Dlatego polecamy sięgać po baterie z długą, wygiętą wylewką, której sposób wyprofilowania zagwarantuje intensywny strumień wody nakierowany bezpośrednio ku dołowi. Baterie takie są najwygodniejsze w trakcie zmywania naczyń, obierania lub oczyszczania warzyw oraz innych, typowo kuchennych obowiązków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here