sprzątanie

Sprzątanie zajmuje czasem naprawdę bardzo dużo czasu. Niestety w sobotę zazwyczaj zwlekamy się resztkami sił z łóżka i zabieramy się za sprzątanie domu na błysk. Nie należy jednak to do naszych ulubionych obowiązków. Nie musi tak być! Poniżej znajduje się kilka sposobów na to, aby sprzątanie przestało być najbardziej znienawidzoną czynnością przed człowieka. Dodatkowo będą to sposoby, które pozwolą Ci na, zaoszczędzenie większej ilości czasu i spożytkowanie go na coś o czym dawno myśleliśmy i nie mieliśmy na to wcześniej czasu. Taki czas możesz spożytkować na chwilę relaksu, na którą wcześniej brakowało Ci czasu. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-mniej-sprzatac/

Pokonaj swój profesjonalizm i zacznij żyć!

Najważniejsze jest to, żeby przyjąć do wiadomości to, że dom nie musi przecież lśnić za każdym razem, kiedy tylko spojrzycie. Przy małym dziecku tak samo jak przy zwierzaku bardzo ciężko jest utrzymać dom w nietykalnym stanie. Wszędzie czy to będą rozrzucone zabawki, sierść. Oraz wszystkie inne rzeczy, które dzieci lub psy rozniosą.

Nie ma także nic złego w przeproszeniu koleżanki za bałagan, kiedy ta wpadnie z niezapowiedzianą wizytą. Tym bardziej kiedy macie w domu małych urwisów. Przecież jest to ludzkie, że każdy może mieć w domu bałagan. Szczerze mówiąc nikogo nie obchodzi przecież Twój porządek czy nieporządek.

Zorganizuj swoją przestrzeń

Zacznij od porządnej organizacji swojej przestrzeni. Wydziel sobie półkę na leki, inną na bieliznę, a w szafie zaplanuj wszystko tak, aby każde ubranie miało swoje indywidualne miejsce. Dzięki temu nie tylko poczujesz się lepiej, ale także i szybciej będzie Ci szło sprzątanie. Możesz pójść również o krok dalej i przydzielić do tego odpowiednie pudełka. Niech każde z nich posiada jakiś cel. W ten sposób wszystko będzie uporządkowanie. 

Zobacz też: http://www.longtimebeauty.pl/jak-w-szybkim-czasie-zjawiskowo-wygladac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here