Jak wybrać dobry growbox dla roślin?

0
1306

Każda roślina potrzebuje odpowiednich warunków do życia i rozwoju. W Polsce mamy bardzo sprzyjający klimat, dzięki czemu w okresie wiosny możemy sadzić różnego rodzaju rośliny, a także owoce i warzywa. Niestety ze względu na to, że znajdujemy się w klimacie ze zmienną pogodą to wszystkie organizmy żywe, które będziemy chcieli uprawiać, będą wymagały od nas dodatkowej pomocy.

Dlatego wiele osób posiadających własne działki, na których hodują różnego rodzaju roślinność, inwestuje w dobre urządzenie, które nazywane jest growboxem. W takim urządzeniu warunki do rozwoju znajdzie zarówno większa i mniejsza roślina, ale także te, które wymagają naprawdę bardzo zróżnicowanego klimatu.

Czym są growboxy?

Growbox to specjalnie zaprojektowane urządzenie, w którym można uprawiać dowolny typ roślin. Można zamówić mniejsze urządzenia, ale także te większe, w których będziemy mogli posadzić nie tylko rośliny, ale również zioła, owoce i warzywa. Niektórzy wykorzystują growbox do tego, aby wyhodować tam egzotyczne rośliny, ponieważ w takim urządzeniu można stworzyć optymalne warunki do rozwoju dla praktycznie każdego rodzaju roślin.

Największą zaletą tych miniszklarni jest to, że możemy postawić je nawet we własnym mieszkaniu, gdy zamieszkujemy dużą aglomerację miejską i nie mamy dostępu do własnej prywatnej działki. W ten sposób możemy stworzyć dla siebie swój własny, całoroczny ogródek, w którym wyhodujemy rośliny, ale także owoce i warzywa do spożywania na bieżąco.

Jak wybrać odpowiedni growbox?

Na rynku mamy dostępnych wiele urządzeń, które nazywane są growboxami. Warto dobrze przeanalizować swój wybór, aby mieć pewność, że wszystkie rośliny, które chcemy wyhodować, będą miały odpowiednie warunki oraz przestań do tego, aby się rozwijać.

Najpopularniejszym rozwiązaniem dla początkujących osób jest model Lite Micro, który można sprawdzić i zamówić na stronie: https://maxgrowshop.pl/. Urządzenie to jest bardzo proste i szybkie w montażu, a dodatkowo cechuje się bardzo lekką konstrukcją, więc bez problemu można taki namiot przenieść w dowolne miejsce. Dla wielu osób bardzo ważne jest to, że takie urządzenia jest również łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ materiał otaczający urządzenie można zdjąć i zwyczajnie uprać w pralce.

Dla bardziej wymagających ogrodników najlepszym rozwiązaniem będzie Mammoth Dark Street. Urządzenie to zostało wykonane z najwyższej jakości materiałów, a dodatkowo wzmocnione zostało specjalnymi listwami i łącznikami. Charakteryzuje się również dużym wejściem oraz instalacją wielu wlotów i wylotów.

Jak wyposażyć odpowiednio growbox?

Każdy growbox niezależnie od jego wielkości musi również zostać odpowiednio wyposażony, aby zapewnić optymalne warunki dla wegetacji roślin. Dlatego przy wyborze odpowiedniego urządzenia, należy zwrócić uwagę na oświetlenie, wentylacje i filtrację.

Dobrze jest zastanowić się jaką moc i rodzaj światła potrzebujemy zamontować, aby wydajność świetlna pozwoliła roślinom rosnąć i kwitnąć. Ważne jest również to aby rośliny miały wewnątrz regularną wentylację, ponieważ musi zachodzić odpowiednia wymiana tlenu z dwutlenkiem węgla. W tym celu można zamontować specjalne wentylatory, które będą wtłaczać powietrze i je wyciągać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here