braman

Z pewnością nie jedna osoba była kiedyś pod wrażeniem umiejętności zawodowych barmana. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jak wygląda jego praca od kuchni? Dobrym startem do rozpoczęcia kariery w pracy barmana jest ukończenie odpowiedniej szkoły średniej. Potencjalny pracodawca z pewnością będzie zwracał uwagę na szkoły branżowe o zawodach związanych z gastronomią. Będą to między innymi kucharz, kelner, organizator usług gastronomicznych. Inną drogą Jest 5-letnie technikum oparte na gastronomii, hotelarstwie czy usługach trenerskich. W przypadku szkół branżowych zdecydowanie więcej czasu poświęcimy na praktykę zawodową w wybranym przez nas lokalu.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-barmanem-wyksztalcenie-zawodowe-w-pracy-jako-barman/

Warsztaty i kursy barmańskie

Wykształcenie zawodowe daje pewne podstawy do pracy w gastronomii, ale są one dosyć uogólnione. Większość pracodawców zwraca uwagę na przygotowanie merytoryczne pod kątem pracy związanej w przyszłym zawodem barmana. Jeżeli zależy nam zatem na czymś więcej, niż tylko sezonowym polewaniu piwa, powinniśmy zastanowić się nad kursem zawodowym dla barmana. Jest on organizowany przez podmioty branżowe takie jak Ogólnopolska, Krakowska lub Poznańska Szkoła Barmanów, Galicyjska Szkoła Smaku czy Bar Work Academy. Ceny takich kursów znajdują się w granicach między 100 zł, a 1500 zł, w zależności od szkoły oraz czasu trwania takiego kursu. Posiadają one bowiem wymiar teoretyczny, oparty na łączeniu ze sobą napoi i alkoholi, rodzaju trunków oraz bezpiecznym ich mieszaniu. Dodatkowo zajęcia dotyczyć będą techniki i sprzedaży, a także zarządzaniem w gastronomii. Sporo zajęć odbywa się również w charakterze praktycznym.

Stopnie kwalifikacji barmanów

Kursy nie są jedynie zestawieniem lekcji dla słuchaczy. Są to zajęcia, które kończą się egzaminem praktycznym oraz teoretycznych. Zaliczenie takich zajęć, pozwala nam uzyskać specjalne certyfikaty. Dzięki niemu nie tylko potwierdzamy swoją wiedzę, ale i zdolności zawodowe. Znacząco zwiększa również o nasze szanse na rynku pracy kropa możemy dodatkowo rozwijać swój warsztat przez uczestnictwo w kolejnych szczeblach kurtka ostatecznie możemy dorobić sobie jeden z trzech stopni jako zawodowy barman. Są to:

  • Barman I stopnia (SPB Level A)
  • Barman II stopnia — Mixer (SPB Level Professional)
  • Barman (Bartender) — Master

Zobacz też: http://www.developersi.pl/w-jaki-sposob-zostac-balsamista/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here