Części do kosiarek

Części do kosiarek spalinowych potrzebne są najczęściej w przypadku awarii sprzętu. Niektóre warto jednak kupić na zapas (np. filtry czy paski), aby móc w razie konieczności szybko i bezproblemowo je wymienić. 

Awarie kosiarek spalinowych — czego najczęściej dotyczą?

Kosiarki spalinowe, podobnie jak każde inne urządzenie mechaniczne, ulegają awariom z różnych przyczyn. Najczęstsze awarie dotyczą:

  • silnika — powodem mogą być zużyte lub zanieczyszczone świece zapłonowe, zatkane filtry powietrza, zanieczyszczenia w gaźniku, niewłaściwy poziom oleju lub jego zanieczyszczenie,
  • systemu tnącego, przede wszystkim chodzi tutaj o stępione lub po prostu uszkodzone noże tnące lub pasek napędowy, który może się zużyć lub zerwać,
  • układu paliwowego — przyczyną mogą być w tym przypadku pęknięte lub zatkane przewody paliwowe albo zatkany filtr,
  • układu zapłonowego, najczęściej jest to awaria cewki zapłonowej,
  • elementów mechanicznych, przede wszystkim zużytych łożysk lub uszkodzonych kół.

Wielu awariom można oczywiście zapobiec, dzięki odpowiedniej dbałości o sprzęt. Regularna konserwacja (wymiana oleju, czyszczenie lub wymiana filtrów, ostrzenie noży, kontrola stanu przewodów i pasków napędowych) może znacznie wydłużyć żywotność kosiarki spalinowej, natomiast niektórym problemom czy awariom nie sposób zapobiec, czy je przewidzieć. Czasami wystarczy pomoc wykwalifikowanego specjalisty lub oczyszczenie filtrów. Zdarza się jednak, że do przywrócenia sprawności traktorka ogrodowego potrzeba będzie wymiana zużytej lub uszkodzonej części.

Gdzie kupować części do kosiarki spalinowej?

Części do kosiarek elektrycznych, spalinowych czy pozostałych traktorków ogrodowych z pewnością warto kupować w sprawdzonych sklepach oferujących części najwyższej jakości. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz linki hamulca, potrzebne są ci adaptery noży czy inna część, warto takiego zakupu dokonać w sprawdzonym miejscu. Niezależnie od tego, czy interesują cię oryginalne, pochodzące od John Deere lub Zongshen części, czy też szukasz doskonałej jakości części zamiennych, sklep specjalizujący się w sprzęcie do domu, ogrodu i lasu, to najlepsze rozwiązanie.

Części zamienne czy oryginalne części do kosiarek?

Decyzja między używaniem części zamiennych a oryginalnych części do kosiarek spalinowych zależy od kilku czynników. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady, jak i zalety, które warto rozważyć. OEM, czyli oryginalne części są zaprojektowane przez producenta kosiarki, tak jak na przykład świece zapłonowe Champion: https://swiateksklep.pl/champion/. Są więc idealnie dopasowane, a korzystanie z nich zazwyczaj nie narusza gwarancji na urządzenie. Są natomiast zazwyczaj droższe niż zamienniki i zdarza się, że są trudniej dostępne (szczególnie w przypadku starszych modeli). Aftermarket to z reguły obietnica niższej ceny i lepszej dostępności. Musisz jednak liczyć się w tym, że jakość takich części może by różna, a już użycie może skutkować utratą gwarancji na kosiarkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here