Żaluzje drewniane, czyli naturalna ochrona okien przed słońcem

Skuteczna ochrona pomieszczenia przed promieniowaniem słonecznym, możliwa jest dzięki odpowiedniemu doborze żaluzji okiennych. Szczególną uwagę warto jednak zwrócić na żaluzje drewniane, które nie tylko skutecznie osłaniają wnętrze przed niechcianym słońcem, ale też doskonale dopasowują się do danej aranżacji architektonicznej. Równie dobrze będą więc wyglądały w przytulnym mieszkaniu, jak i eleganckim, profesjonalnym biurze. Jakie aspekty należy jednak brać pod uwagę podczas zakupu żaluzji drewnianych?

Żaluzje drewniane – uniwersalne rozwiązanie dla każdego pomieszczenia

Mimo, iż najczęściej montowanie żaluzji związane jest głównie z faktyczną kontrolą nad wpadającym do wnętrza światłem, to jednak nie wolno zapominać, że równie skutecznie chronią one prywatność osób znajdujących się w danym pomieszczeniu. Ponadto, drewniane rolety wyglądają niezwykle estetycznie, bowiem to właśnie ten materiał jest na tyle uniwersalny, aby świetnie wkomponować się w różne stylizacje architektoniczne. Tego typu żaluzje, doskonale sprawdzą się więc w surowej aranżacji skandynawskiej, bogato zdobionej folklorystycznej oraz staną się idealnym dopełnieniem eleganckich gabinetów i klasycznych salonów.

Szeroki wybór żaluzji drewnianych sprawia, że każdy może znaleźć tutaj idealny produkt dla siebie. Można bowiem wybierać pomiędzy wyjątkowo cienkimi gatunkami drewna, jak i mocniejszymi, czy nawet egzotycznymi. Oczywiście istnieje również dowolność w wyborze ulubionego koloru. Mimo, iż najpopularniejsze modele zachowują najczęściej naturalny kolor drewna, to jednak dostępne są również żaluzje drewniane barwione na biało, szaro lub czarno.

Na co zwrócić uwagę wybierając żaluzje drewniane do swojego wnętrza?

Jednym z ważniejszych aspektów, mających zasadniczy wpływ na wybór odpowiednich żaluzji powinien być gatunek drewna. Rolety wykonane z sosny z pewnością będą najtańsze, ale jednocześnie najcieńsze. Mogą więc przepuszczać mocniejsze promienie słoneczne oraz być podatne na zmianę temperatur. Szczególną uwagę warto jednak zwrócić na drewno cedrowe, które charakteryzuje się niezwykle wysoką jakością. Jest nie tylko niezwykle trwałe, ale przede wszystkim odporne na czynniki zewnętrzne, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w kuchni i jadalniach. Zdecydowanie najdroższe będą żaluzje egzotyczne, które są odporne na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne.

żaluzje drewniane
Żaluzje drewniane różnią się także sposobem sterowania. Tradycyjne rżaluzje kontroluje się manualnie przy pomocy sznureczków lub łańcuszków. Coraz większą popularnością ostatnimi czasy, cieszą się jednak żaluzje sterowanie automatycznie. Tego typu żaluzje posiada w ofercie m.in. firma Winrol – https://www.winrol.com.pl/zaluzje-drewniane/. Nie tylko są one dużo wygodniejsze niż rolety sterowane ręcznie, ale przede wszystkim można je skutecznie zawiesić w trudno dostępnych miejscach.

Decydując się na zakup gotowych żaluzji, należy odpowiednio wcześniej dokładnie wymierzyć dane okno. Na szczęście, wybór dostępnych modeli jest na tyle uniwersalny, że raczej nikt nie powinien mieć problemu z doborem poprawnego rozmiaru. Warto również pamiętać, że wielu producentów żaluzji oferuje również możliwość wykonania indywidualnych projektów na zamówienie.

Opracowanie: Alicja Błysk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here