Stoły magazynowe do pakowania – gdzie kupować, na co zwracać uwagę, czego unikać?

0
891

Stoły magazynowe do pakowania to specjalistyczne urządzenia stosowane w różnego typu przedsiębiorstwach – magazynach, fabrykach, firmach montażowych, firmach kurierskich oraz licznych innych. Stoły te wykorzystywane są do wykonywania czynności takich jak pakowanie skomplikowanych mechanizmów, delikatnych obiektów lub niezwykle czułych urządzeń. Dobrej jakości stół do pakowania powinien być ponadto wyposażony w specjalne udogodnienia ułatwiające wykonywanie na jego blacie różnych prac manualnych. Zapraszamy do lektury, w której trakcie podpowiemy, dlaczego warto korzystać ze stołów magazynowych do pakowania.

Stoły montażowe do pakowania – krok po kroku

Stoły montażowe do pakowania to jedne z wielu urządzeń, które mają za zadanie poprawić funkcjonowanie naszego przedsiębiorstwa. Prawdopodobnie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że takie procesy jak automatyzacja pracy – czyli zastępowanie pracowników ludzkich robotami – służą właśnie wzrostowi wydajności. Nie inaczej jest ze stołami montażowymi – dzięki ich zastosowaniu, pracownicy bardziej wydajnie wykonują swoje obowiązki, a ich praca manualna przebiegać będzie szybciej. Ponadto, część ich działań będzie automatycznie wykonywana przez obecne w konstrukcji stołu mechanizmy.

Głównym zadaniem stołów montażowych do pakowania jest – usprawnienie przebiegu pakowania różnego typu paczek. Ponieważ zapakowanie wymaga od nas wykonania szeregu następujących po sobie czynności – stoły do pakowania są złożone z kilku modułów. Dzięki temu, na ich blacie przewidziane jest miejsce do wykonywania tak istotnych czynności, jak: sortowanie, kompletowanie, składanie opakowań, umieszczanie produktów wewnątrz paczek i liczne inne.

Wielomodułowe stoły montażowe do pakowania

Stoły do pakowania to urządzenia ergonomiczne – zostały zaprojektowane w taki sposób, by wykonywane przy ich blacie różnego typu czynności manualne przebiegały komfortowo dla samego pracownika. Najczęściej, stoły takie składają się z trzech osobnych blatów, których ułożenie możemy regulować. Pozwala to na dostosowanie ich ustawienia do wymogów wykonywanej akurat pracy.

Każdy stół do pakowania powinien być również wyposażony w akcesoria dodatkowe, które możemy zastosować w zależności od naszych potrzeb. Mowa o takich akcesoriach jak półki, źródła światła, stojaki, rolki na folię oraz inne. Każde z tych akcesoriów może być pomocne w wykonywaniu konkretnych czynności. Warto podkreślić, że konfiguracja poszczególnych akcesoriów jest dowolna – sami możemy decydować, który element dezinstalujemy, a których akurat będziemy potrzebować.

Stoły montażowe do pakowania – najważniejsze parametry

Przystępując do wyboru stołu do pakowania, warto zwrócić uwagę na takie istotne parametry jak sposób wykonania bazy stołu i zastosowane w tym celu materiały. Najczęściej, jest to drewno oraz metal, z których tworzy się stelaż oraz blaty. Warto zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie, które dany stół może udźwignąć. Jest to szczególnie istotne, jeśli na stole będziemy pakować ciężkie obiekty dużych gabarytów.

Ilość i rodzaj możliwych do zastosowania akcesoriów to kolejne istotne kryterium. Co prawda, rzadko decydujemy się na stworzenie własnego stołu do pakowania od podstaw; częściej sięgamy po stoły gotowe, ale wyposażone w określone akcesoria i moduły. Oczywiście, stoły takie również poddają się regulacji i możemy decydować, który moduł jest w danej chwili potrzebny, a który możemy zdemontować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here