Wybieramy klamki do drzwi wewnętrznych

Klamki to jeden z tych elementów wyposażenia domów i mieszkań, z którymi mamy najczęstszy kontakt. Każdego dnia wielokrotnie przecież otwieramy i zamykamy drzwi, ważny jest więc taki dobór klamek, by nie tylko ułatwiały one przechodzenie pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami, ale też cieszyło oko i stanowiły efektowne uzupełnienie stylistyki wnętrz. 

Postaw na solidność

Nie istnieje jedna, uniwersalna teoria dotycząca doboru klamek do drzwi. Zdaniem części użytkowników klamka powinna stanowić stylistyczne dopełnienie wzornictwa i zgodnie z tą koncepcją minimalistyczny design drzwi winien być uzupełniony przez równie oszczędnie zaprojektowane klamki, natomiast drzwi bogato zdobione zasługują na wyposażenie zdecydowanie bardziej dekoracyjne.  W opozycji znajdują się zwolennicy kontrastowych zestawień, którzy sugerują zerwanie z konwenansami. W efekcie wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań domowników. Czy jednak istnieją reguły doboru klamek, które sprawdzają się zawsze i wszędzie? 

Przede wszystkim liczy się funkcjonalność i wygoda. Nawet najpiękniejsza klamka szybko stanie się przyczyną irytacji, jeśli za jej sprawą otwieranie drzwi będzie utrudnione. Ergonomiczny kształt, solidność wykonania i przyjazne, miłe w dotyku materiały to absolutna podstawa. Te cechy są standardem w przypadku markowych produktów oferowanych przez renomowanych wytwórców, nie zawsze jednak spotkamy je w modelach pochodzących z niepewnego źródła. Pokusa pozornie niskiej ceny potrafi w okrutny sposób zemścić się na nieświadomym nabywcy, a konieczność wymiany klamek o złej jakości jest nie tylko frustrująca, ale też generuje dodatkowe, niepotrzebne koszty. W efekcie tracimy i czas i pieniądze. Zdecydowanie bardziej opłacalne będzie zaufanie rzetelnym sprzedawcom.

Bezpieczny wybór

Odpowiednia klamka to oczywiście nie tylko funkcjonalność, ale też styl. Wybór pomiędzy formami bogato zdobionymi a prostymi pozostaje w gestii gustu domowników, warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że trendy mody zmieniają się cyklicznie. Jeśli więc chcemy uniknąć częstej wymiany klamek do drzwi wewnętrznych, to dobrym pomysłem będzie postawienie na projekty o ponadczasowym designie. Czy znalezienie wyposażenia umiejętnie łączącego cechy funkcjonalne i estetyczne jest trudnym zadaniem? Jeśli zdecydujemy się na zakupy w sklepach stacjonarnych, to rzeczywiście może się okazać, że stracimy sporo czasu i energii, zanim znajdziemy produkty, które zaspokoją nasze potrzeby. 

Korzystną alternatywą są zakupy internetowe. Wygodny dostęp do starannie przygotowanej oferty proponuje sklep Skandynawskie Uchwyty, który specjalizuje się w dystrybucji stylowych i praktycznych akcesoriów oraz elementów wyposażenia domów i mieszkań.

Wśród propozycji znajdziemy między innymi oświetlenie, uchwyty i gałki meblowe, a szczególne miejsce w ofercie stanowią klamki do drzwi. Oferowane modele doskonale wpiszą się zarówno w stylistykę wnętrz klasycznych, jak i tych bardzo nowoczesnych. Legendarne już skandynawskie wzornictwo gwarantuje długie i satysfakcjonujące użytkowanie. Najwyższa jakość dostępna jest dosłownie na wyciągnięcie ręki i to bez konieczności wychodzenia z domu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here