Zakup mieszkania od dewelopera

Często jest tak, że gdy ktoś decyduje się na zakup mieszkania z rynku wtórnego, później musi włożyć sporo czasu i pieniędzy w to, by doprowadzić je do stanu użyteczności. Mając to na uwadze, automatycznie lepszym rozwiązaniem stają się nowe inwestycje deweloperskie w Warszawie. Raczej nie ma takiej możliwości, by ich nowy właściciel natknął się w nich na jakiekolwiek usterki. Takie rzeczy po prostu się nie dzieją. Deweloperzy potrafią o to zadbać.

Warto tu jeszcze zatrzymać się na moment przy mieszkaniach z rynku wtórnego. Otóż osoby, które zajmują się ich sprzedażą, potrafią niestety omotać każdego, nawet opornego na podobne sztuczki klienta. Tworzą niezwykłe opisy (często korzystając tutaj z pomocy copywriterów), z których można wysunąć w wniosek, jak gdyby prezentowane mieszkanie nie miało dosłownie żadnych wad. Na pierwszy rzut oka nawet w trakcie oględzin często tak się wydaje. Te wady mogą być jednak ukryte. Łatwo można zamaskować pleśń występującą na ścianie, bo wystarczy przykryć ją dodatkową warstwą farby. Zakup mieszkania z rynku wtórnego to trochę taki zakup w ciemno. Nigdy nie wiadomo, na co się trafi.

Z kolei nowe mieszkania w Warszawie w większości przypadków nie zawierają żadnych wad i to tym bardziej wad ukrytych. Klient od razu wie, na co przeznacza pieniądze i wie, czego może oczekiwać od nowego lokalu. Nawet jeśli w mieszkaniu występują pewne drobne usterki, są one automatycznie wykrywane podczas sprawdzania stanu technicznego mieszkania. Oczywiście instalacje czy dodatkowe systemy umieszczane w lokalach deweloperskich zawsze są nowe, tak więc nie ma takiej opcji, by szybko wymagały one naprawy czy jakiejkolwiek nawet konserwacji.

Nowe apartamenty w Warszawie są oczywiście droższe od tych, które kupuje się w stanie używanym, ale koniec końców i tak nieraz da się na nich zaoszczędzić. Stare mieszkanie każdego dnia ukazuje przed nowymi domownikami kolejne swoje wady, z którymi trzeba samodzielnie walczyć. W przypadku nowych mieszkań takie sytuacje nie mają miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here