Bez snu, ani rusz

Sypialnia

Każdy, kto ma możliwość wygospodarowania osobnego pokoju do spania, bardzo chętnie korzysta z takiej opcji. Jest to świetne rozwiązanie dające komfort, swobodę o prywatności i intymności nie wspominając. Sypialnie bywają różne. Małe, duże, na poddaszu – każda z nich spełnia praktycznie tę samą funkcję, służy do spania i odpoczynku.

Zdrowy sen

Aby nasza sypialnia spełniała dobrze swoją funkcję, przede wszystkim powinna posiadać okno. Mówiąc inaczej, pomieszczenie bez okna nigdy sypialnią być nie powinno. Nie ma bowiem możliwości, aby spać w pokoju, którego nie da się przewietrzyć. I nie ma żadnego znaczenia jaka jest pora roku, w sypialni musi być na okrągło stały dostęp do świeżego powietrza. W nie wietrzonym pomieszczeniu można jedynie nabawić się bólu głowy, ale na pewno nie da się porządnie wyspać czy odpocząć. Kaloryfer czy ogrzewanie podłogowe, również ten element musi znaleźć się w naszej sypialni. Zimą nie jest żadną przyjemnością spać w nieogrzanym pomieszczeniu, o porannym wstaniu z łóżka nie wspominając. Bardzo ważnym jest również posiadanie nawilżacza powietrza, który w tych właśnie zimowych miesiącach skutecznie nawilży nam pomieszczenie w którym śpimy. Nawilżacz to jeden z kluczowych elementów w sypialni, jeśli chodzi o zapobieganie niektórym dolegliwościom, takim jak wysuszone śluzówki, zatkany nos czy w końcu chore gardło. Suche powietrze spowodowane sztucznym ogrzewaniem pomieszczenia w którym śpimy, nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie, dlatego należy przez całą zimę dbać o odpowiednie jego nawilżenie.

Im wygodniej, tym lepiej

Punkt drugi to odpowiednio dobrany materac. Nie tyle łóżko w naszej sypialni jest ważne, co materac. W dzisiejszych czasach można sobie bez problemu dobrać taki, który będzie nam odpowiadał najbardziej. Niestety coraz częściej nawet młodzi ludzie cierpią z powodu bólu kręgosłupa. Odpowiednio dobrany materac naprawdę potrafi zdziałać cuda. Łóżko natomiast wybieramy według uznania. Kolor, rozmiar, kształt- co wyobraźnia podpowie i na co nasze zasoby finansowe pozwolą. W zasadzie dobrze dopasowany materac jest połową sukcesu jeśli chodzi o znakomity sen, ale trzeba jeszcze pamiętać o cudownej pościeli i poduszkach, które będą nas otulać każdego wieczora po przyjściu do łóżka. Pościel musi być zawsze czysta, pachnąca, przyjemna w dotyku i elegancka. W dzisiejszych czasach nie ma miejsca na byle „łach”, którym da się okryć. Ceny na rynku są dziś na tyle przystępne, a wybór tak szeroki, że każdy jest w stanie znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Oczywiście pranie i zmiana pościeli koniecznie nie rzadziej jak raz na dwa tygodnie. Tylko w takim układzie możemy naprawdę komfortowo wypocząć.

Ściany w sypialni

Kolor ścian jaki jest w naszej sypialni również ma wpływ na to jak się wyśpimy. Na rynku w dzisiejszych czasach wybór kolorów farb jest tak ogromny, że przeciętnemu Kowalskiemu naprawdę jest się trudno zdecydować. Nie ma w zasadzie uniwersalnej recepty na to, jak sypialnia ma wyglądać. Jeśli zostanie pomalowana na mocne rażące kolory, też da się z tym żyć. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest naklejenie fototapety 3d do sypialni. Ten pomysł jest znakomity dla każdego rodzaju pokoju w którym śpimy. Za pomocą takiej fototapety można zdziałać dosłownie cuda. Można optycznie pomieszczenie wydłużyć, zwęzić, poszerzyć – po prostu nadać mu zupełnie innego wymiaru i ponadczasowego wyglądu. Na rynku jest przeogromny wybór fototapet, a jeśli o sypialnię chodzi, ta jest wręcz miejscem idealnym, aby ją w nim właśnie umieścić. Fototapety 3d do sypialni mogą mieć wzór jaki tylko jest sobie w stanie wyobrazić każdy posiadacz pokoju do spania. Kwiaty, krajobrazy, uliczki, dzieci, zwierzęta, abstrakcje, miasta, napisy, hobby – dosłownie wszystko czego dusza zapragnie. Wystarczy tylko wybrać się do sklepu, lub poszukać w internecie (dużo lepsza opcja), złożyć zamówienie i zabrać się do pracy. Naklejenie takiego elementu w sypialni wcale nie wymaga wielkiej wprawy, jedynie odrobiny zaangażowania i dobrej woli. Sypialnia, w której znajdzie się fototapeta 3d zachwyci nie tylko jej użytkowników, ale każdego, kto ją w tym miejscu zobaczy.

Trochę roślinności

W sypialni nie powinno zabraknąć również kwiatów doniczkowych, ale tylko takich, które w nocy produkują tlen i pochłaniają CO2 (jest to forma przystosowania się roślin do suchego gorącego klimatu). Są nimi na przykład aloes, gerberaorchidea, sansewieria, skrzydłokwiat, drzewko szczęścia i jeszcze kilka innych mniej znanych gatunków. Obecność tych kwiatów w sypialni dotleni jego pomieszczenie, zapewniając zdrowy odprężający sen i wspaniałą poranną pobudkę. Dodatkowo, kwiaty stanowią doskonały element dekoracyjny. Kiedy na ściany nakleimy fototapety 3d do sypialni z na przykład cudownym zdjęciem uliczki z kwiatami, możemy nasze żywe kwiaty umieścić w sposób taki, jakby „wychodziły” z obrazka. Jest to bardzo fajny pomysł, zwłaszcza dla osób lubiących odrobinę fantazji, magii i mających trochę pomysłu na siebie i otaczające ich wnętrze.

Dobrej nocy

Tego życzę wszystkim, którzy chcą i dbają o siebie, swoją rodzinę, a szczególnie ich znakomity sen. Należy wspomnieć, że ludzie przesypiają około jednej trzeciej swojego życia, więc warto zadbać o to, aby rzeczywiście stworzyć naszym organizmom takie warunki, jakie będą dla nich najlepsze. Nie wolno zaniedbywać tej kwestii, bowiem źle przespana noc wpływa negatywnie na cały rozpoczęty dzień. Wiadomo, że czasem zdarzają się gorsze noce, jednak jedna na jakiś czas nie stanowi dramatu. Gorzej, kiedy codziennie wstajemy z bólem głowy, pleców i jedyne o czym marzymy, to ponownie pójść spać, bo „dzisiaj nie dam rady się obudzić”. Aby prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia, trzeba dobrze przespać odpowiednią ilość godzin w dobrze przygotowanym do tego pokoju i wówczas życie staje się piękniejsze. Lepiej i szybciej myślimy, jesteśmy bardziej skupieni, nic nas nie boli, mamy zapał do pracy i do działania. Nasz świat staje się lepszy, my jesteśmy lepszymi ludźmi. W wypoczętym ciele, wypoczęty duch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here