Wizyta w salonie łazienek

Urządzanie łazienki to z całą pewnością proces wymagający dobrego zaplanowania. Aby ciekawie zaaranżować tego typu miejsce, należy przeanalizować kilka czynników, począwszy od własnych potrzeb, na możliwościach związanych z powierzchnią pomieszczenia kończąc. Na pewno trzeba odwiedzić w tym celu dobry salon łazienek, czyli sklep, w którym można znaleźć właściwie pełne wyposażenie niezbędne do przygotowania tej przestrzeni. Wybierając je, warto pamiętać, że w pomieszczeniu powinno być funkcjonalnie i wygodnie, ale także klimatycznie i przyjemnie. Łazienka należy do intymnej strefy mieszkania, w której każdy człowiek powinien mieć możliwość odpoczynku i zrelaksowania się podczas kąpieli czy innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Każdy salon łazienek posiada pełen asortyment związany z aranżacją tego pomieszczenia. Mamy tu więc płytki, kafelki, wanny, prysznice, umywalki, toalety, baterie, lustra, lampy, grzejniki, szafki, a także wszelkie akcesoria i sprzęty potrzebne do wykończenia wnętrza. Przed zakupem trzeba na pewno zastanowić się, jaki styl aranżacji najbardziej się preferuje. Jedni decydują się na nowoczesne urządzenie tego miejsca, inni zaś wolą raczej klasyczny lub wręcz luksusowy klimat. Na pewno od wielu lat modne są pomieszczenia minimalistyczne w skandynawskim stylu. Spore grono osób uwielbia jasną kolorystykę, jednak inni dla odmiany preferują klimatyczną czerń. Chętnie wybierane są także pastele lub połączenia barw, np. bieli i mięty lub odcieni kremowych i szarych. Wszystko zależy tu od gustów lokatorów mieszkania. Na pewno warto jednak zwrócić uwagę, by poszczególne elementy wyposażenia pasowały do siebie również pod tym względem.

Salon łazienek oferuje bogaty wybór płytek i kafelków. Można znaleźć mnóstwo deseni, kolorów, wzorów, ale także rozmiarów, kształtów czy faktur. Podobnie jest z innymi produktami, które konieczne są do wyposażenia tego pomieszczenia. Na pewno należy zadbać o ceramiczne, estetyczne umywalki i toalety (o ile łazienka i WC znajdują się w tym samym pomieszczeniu). Warto pamiętać, że powinny być dobrane do siebie i pasujące do reszty wnętrza pod względem stylu. Dobrze jest więc kupować je jako komplet. Łączenie kilku opcji może stworzyć wrażenie chaosu i miszmaszu, co w niewielkim pomieszczeniu działa przytłaczająco i męcząco. Lepiej zatem skupić się na jednej wersji stylistycznej, dającej efekt pełnej spójności. Wybierając produkty, trzeba kierować się jednak nie tylko tym, jak się prezentują. Bardzo ważne jest, by były dobre pod względem jakości, solidnie wykonane, możliwie najbardziej funkcjonalne. Zwrócić należy także na materiał, zwłaszcza gdy chodzi o meble. Niekiedy opcje drewniane mogą się nie sprawdzić z uwagi na to, że w pomieszczeniu zawsze jest sporo wilgoci.

Nie można zapomnieć też o tym, że wszystkie płytki, lustra, meble i cała ceramika powinna być jak najłatwiejsza w utrzymaniu w czystości. Łazienka to miejsce, które wymaga szczególnej dbałości o higienę. Przez parę wodną i wilgoć szybciej rozmnażają się tu bakterie, mogą także tworzyć się grzyby, osady z kamienia i inne zanieczyszczenia. Elementy, które trudno jest domyć z brzydkich plam, zacieków, brudu, nie będą dobrze się prezentować i już po kilku miesiącach mogą zaburzać estetykę całego pomieszczenia. Dobrze więc , odwiedzając salon łazienek, wybrać np. szafki, które cechować się będą wodoodpornością, czyli np. takie, które wykonane są z bardzo popularnej płyty MDF. Pomoże to zabezpieczyć je przed uszkodzeniami. Podobnie jest przy wykorzystaniu elementu dekoracyjnego, jakim są kasetony. Opcje drewniane czy styropianowe nie są najlepszym rozwiązaniem.

Salon łazienek to także miejsce, w którym można zauważyć, jak szeroki wybór oferowany jest dziś przez producentów w kwestii zakupu wanny lub kabiny prysznicowej. Część osób ma więc dylemat, na co najlepiej byłoby się zdecydować. Duże znaczenie ma tu przestrzeń do zagospodarowania. W niektórym domach łazienki mają wymiary sporego pokoju, z kolei w mieszkaniach w bloku zwykle spotyka się raczej niewielkie wnętrza, które wymagają bardzo umiejętnego zaaranżowania – tak, aby całość była praktyczna i wygodna dla użytkowników. Trzeba pamiętać, że w łazience zazwyczaj musi zmieścić się również pralka, kosz na brudną bieliznę czy suszarka. To, czy lepsza będzie wanna czy prysznic, zależy więc od powierzchni, ale także od potrzeb mieszkańców. Zdarza się, że osoby starsze lub niesprawne wolą kabinę prysznicową z wygodnym stołkiem. Dodatkowo można zdecydować się na wiele różnych dodatkowych opcji, jak np. deszczownica. Z kolei osoby ceniące możliwość zażywania długich, relaksujących kąpieli, na pewno kupią wygodną wannę. Tu także wybór jest bardzo duży – salon łazienek oferuje ogrom opcji. Dziś wanna to nie tylko klasyczny, prostokątny kształt oraz biały kolor. Paleta barw jest dość duża, podobnie jak wymiary czy formy. Można oczywiście skusić się na połączenie obu rozwiązań, czyli wannę wraz z baterią prysznicową oraz niewielką osłonką z materiału czy szkła.

Jakie wanny można zatem kupić, gdy odwiedzi się dobrze wyposażony salon łazienek? W dzisiejszych czasach to naprawdę bardzo duża ilość produktów. Prym wiodą wersje akrylowe, które łatwo myć, a do tego nie są zbyt ciężkie ani zimne. Każdy salon łazienek dysponuje wieloma takimi modelami, nic więc dziwnego, że tylu klientów decyduje się na nie. Ponadto producenci mają do zaproponowania również opcje stalowe, żeliwne, kamienne, emaliowane czy marmurowe. Bardzo istotną sprawą jest kształt. Wciąż sporo osób kupuje najbardziej klasyczną wersję w formie prostokątnej, jednak uznaniem cieszą się też modele okrągłe, jak również asymetryczne i narożne, które są szczególnie praktyczne w momencie, gdy nie dysponuje się dużą łazienką. Ich kształt i ustawienie pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości przestrzeni podłogowej przy jednoczesnym dużym komforcie użytkowania. Do tego można wybrać pomiędzy wariantami wolnostojącymi a tradycyjnymi, czyli przyściennymi. Każdy profesjonalny salon łazienek prowadzi dziś także sprzedaż wanien z dodatkowymi elementami, jak siedzisko czy hydromasaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here