Ile trwa dorabianie kluczy

Często zdarza się, że potrzebny jest nam dodatkowy komplet kluczy – dla nowego użytkownika lokalu, członka rodziny czy opiekunki dla dziecka lub zwierzaka. Wiele osób oddaje wtedy takiej osobie jeden ze swoich zestawów, czasem jednak jest ich po prostu za mało. W takiej sytuacji najlepiej jest je po prostu dorobić. Zwykle trwa to dosłownie chwilę, więc wykonanie dodatkowych kluczy można zlecić podczas zakupów w galerii handlowej czy podczas spaceru po okolicy.

Na czym polega dorabianie kluczy?

Są dwa podstawowe sposoby dorabiania kluczy. Najczęściej po prostu oddajemy ślusarzowi kluczyk i po paru minutach otrzymujemy oryginał wraz z identyczną kopią. Taką usługę można wykonać w każdym punkcie, ponieważ najczęściej są to standardowe profile kluczy, które każdy ślusarz ma w swoim zapasie. Bywa jednak, że fachowiec w drobnym punkcie odmówi nam wykonania usługi. Jakie mogą być tego przyczyny?

Większość kluczy jest możliwa do dorobienia, ale nie wszystkie mają standardowy profil. Dorabianie kluczy nietypowych wymaga dodatkowych urządzeń, które są kosztowne – dlatego stosunkowo nieliczne zakłady zajmują się tego typu usługami.

Dorabianie kluczy patentowych i nietypowych

Problem z kluczami patentowymi i nietypowymi jest taki, że dość trudno znaleźć miejsce, w którym je dorobimy. Dlatego warto już instalując nowy zamek upewnić się, gdzie wykonywane jest dorabianie kluczy tego typu. Warto zapoznać się z informacjami na stronie http://zamki.sos.pl/uslugi/dorabianie-kluczy/. Jest to wprawdzie zakład zajmujący się dorabianiem kluczy w Krakowie, ale można tam znaleźć parę przydatnych wskazówek.

Szczególnie istotną informacją dla osób myślących o zmianie zabezpieczeń jest to, że dorabianie kluczy patentowych możliwe jest wyłącznie po okazaniu tak zwanej karty bezpieczeństwa, na przykład firm takich, jak Dierra, Wilka czy Gerda. Przy zakupie zamka należy więc schować kartę w bezpiecznym miejscu, szczególnie, że nie trzeba posiadać klucza, by na podstawie karty wyrobić nowy klucz. Lepiej więc, by nie wpadła w niepowołane ręce.

Ciekawostką jest, że można dorobić klucz na podstawie samego zamka – jest to dobra wiadomość dla osób posiadających nietypowy zamek, którego z jakiegoś powodu chciałyby używać. Dorabianie takich kluczy może trwać dłużej, niż typowych, a czas zależy od trudności zlecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here