Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem

Każdego roku wzrasta liczba włamań do mieszkań. Wylicza się, że rocznie odnotowuje się ich nawet 70 tysięcy. Jeśli chcesz zapobiec kradzieży cennych dóbr i aktów wandalizmu, odpowiednio zabezpiecz własną nieruchomość. Inwestycja w dobrej jakości ochronę jest priorytetem, jeśli tylko chcesz czuć się zawsze bezpiecznie we własnych “czterech kątach”. Zabezpieczenie mieszkania sprawdza się również w sytuacji wyjazdu wszystkich domowników, kiedy nikt nie przebywa w nieruchomości. 

Standardowe zabezpieczenia nieruchomości 

Szczelne okna, dobrej jakości drzwi i antywłamaniowe zamki do drzwi, to priorytet. Okazuje się, że doświadczony włamywacz potrzebuje dosłownie kilka sekund, aby rozpracować standardowy zamek w drzwiach. Nic dziwnego, że trzeba stawiać na te najlepszej jakości, z dodatkowym wzmocnieniem. 

Okna powinny mieć dodatkową ochroną antywłamaniową, najlepiej wybierać te o klasie 6. Świetną inwestycją będą także rolety antywłamaniowe, przede wszystkim jeśli mieszkasz na parterze albo jesteś właścicielem domu wolnostojącego. 

Uwagę należy zwrócić również nie tylko na jakość samych drzwi, ale przede wszystkim zamków. Dzisiaj najlepszą opinią cieszą się te z dodatkowymi blokadami oraz specjalną wkładką, która zabezpiecza przed przewierceniem. 

Wybierając zarówno okna, drzwi, jak i zamki, szczególną uwagę należy zwrócić na certyfikaty jakości i atesty producentów oraz gwarancje. 

Innowacyjna technologia w ramach zabezpieczenia nieruchomości 

Coraz więcej właścicieli nieruchomości stawia na systemy alarmowe oraz systemy monitoringu. Takie usługi świadczą profesjonalne firmy. Musisz jednak wiedzieć, że złodziejowi wystarczą dosłownie 2 minuty, aby zabrać cenny łup z Twojego mieszkania. W tak krótkim czasie ochrona nie dotrze na miejsce włamania, aby zapobiec takiemu zdarzeniu. Systemy tego rodzaju są jednak potrzebne i mogą stanowić dobry element odstraszający. Warto w nie inwestować, ale raczej jako zabezpieczenie uzupełniające, a nie jedyne, które ma chronić dobytek. 

Dobrą opcją są również nowoczesne rozwiązania, które służą nie tylko do zabezpieczania nieruchomości przed włamaniem, ale sprawdzają się również w ramach codziennego funkcjonowania w domu. Przykładem może być między innymi inteligentne oświetlenie nieruchomości. Czy wiesz, że zdalne sterowanie światłem i ustawienia z poziomu własnego smartfona pozwalają zabezpieczać miejsce zamieszkania? Na czym konkretnie polega takie zabezpieczenie? Przede wszystkim na odstraszaniu włamywaczy, ponieważ światło może zapalać się automatycznie o określonych godzinach i w wyznaczonych pomieszczeniach nieruchomości, nawet jeśli domowników w niej nie ma. 

Co w przypadku, kiedy dojdzie już do włamania i kradzieży dóbr?

Tak naprawdę nie ma jednego, w pełni skutecznego systemu, który całkowicie zabezpieczałby przed inwazją włamywaczy. Oczywiście, im więcej zabezpieczeń zostanie zastosowanych, tym ryzyko włamania jest mniejsze, ale nigdy nie może być wykluczone. Jeśli dojdzie już do kradzieży dóbr i aktów wandalizmu nieruchomości, jedyną opcją na odzyskanie środków finansowych z tego tytułu, jest wykupienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej. Odszkodowanie pozwoli pokryć wszystkie wydatki, jakie wiążą się ze stratami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here