narzędzia i sprzęt do ogrodu

Nadeszła wiosna, a wraz z nią okres intensywnych prac na działce i w ogrodzie. Najwyższa pora udać się do naszego składziku z narzędziami i zobaczyć, które z nich wymagają naprawy, konserwacji lub wymiany. A może pora na innowacyjne rozwiązania?

Teraz nie musisz już jechać do sklepu ogrodniczego lub budowlanego, aby znaleźć to, co Cię interesuje. Wystarczy, że przejrzysz ofertę sklepu ogrodniczego online i dokonasz zakupu z domu.

Zadbaj o swoją zieloną oazę spokoju

Nawet, jeżeli nasz ogród pokrywa niemal wyłącznie trawnik, nie można pozostawić go samemu sobie. Tylko dzięki właściwej pielęgnacji zapewnimy sobie naprawdę estetyczne otoczenie. Wbrew pozorom, utrzymanie trawnika nie należy do zajęć szczególnie skomplikowanych. Upewnijmy się, że nasza kosiarka działa prawidłowo. Jeżeli musimy zadbać o duży ogród, dobrym rozwiązaniem będzie kosiarka spalinowa. Do małej działki wystarczy jej mniejsza, elektryczna wersja z przedłużonym kablem. Większą precyzję zapewnia ręczna kosa spalinowa, choć jest mniej wygodna w użyciu.

Koszenie może być problemem, jeżeli w naszym ogrodzie rośnie dużo drzew albo zaprojektowaliśmy ozdobny skalnik. Wtedy warto rozważyć zakup podkaszarki, która bez problemu usunie uciążliwe chwasty z tych miejsc, gdzie kosiarka nie byłaby w stanie sięgnąć.

Trawnik to jednak nie jedyne, o co musimy dbać. Także drzewa i krzewy wymagają okresowego przycinania i pielęgnacji nawet wtedy, gdy hołdujemy zasadom naturalnego projektowania ogrodu.

Do usuwania cieńszych pędów warto zaopatrzyć się w jedno – lub dwuręczny sekator. Ten drugi zwłaszcza będzie przydatny przy większych krzewach. Jeżeli marzy nam się pięknie uformowany żywopłot, nie obejdzie się bez nożyc ogrodniczych.

Do pracy z drzewami koniecznie wyposażmy się w krótką, jednoręczną piłę i rozwierak. W dobrze wyposażonym składziku nie obejdzie się także bez siekiery (a najlepiej dwóch – jednoręcznej i oburęcznej, do rąbania polan) oraz rozkładanej, stabilnej drabiny dzięki której sięgniemy do wyżej położonych konarów.

Praca przy glebie

Aby rośliny rosły zdrowe i silne, musimy zadbać o stan gleby w naszym ogrodzie i poświęcić jej czas. Gleba przyjazna roślinom ogrodowym to taka, która jest spulchniona i napowietrzona. Musi być także nawieziona oraz czysta, pozbawiona chwastów. Nieodzowne będą więc motyki i małe grabki ogrodowe, ale także zwyczajny szpadel. Chwasty usuniemy przy pomocy odchwaszczaczy, a z napowietrzeniem gleby pomoże nam aerator i kultywator.

Co może przydać się jesienią i zimą

Sklep ogrodniczy online oferuje także narzędzia, które wykorzystamy jesienią i zimą, kiedy praca w ogrodzie staje się bardziej wymagająca. Jesienią przydadzą nam się przede wszystkim narzędzia do zagrabiania liści. Do tego wystarczą nam grabie drewniane z szerokim rozstawem zębów. Jeżeli planujemy także rozgrabiać ziemię lub żwir, zakupmy także ich wersję metalową.

Z kolei zimą, kiedy spadnie śnieg, niezbędna okaże się łopata do odśnieżania, a w krańcowych przypadkach także ręczny pług do zgarniania śniegu.

To tylko krótki przegląd narzędzi, w jakie warto zaopatrzyć się w sklepie ogrodniczym online. Im poważniej traktujemy hodowlę drzew i krzewów, tym o lepsze wyposażenie powinniśmy zadbać. Pamiętajmy także, że nie warto oszczędzać na sprzęcie ogrodniczym. Raz wydane pieniądze, ale wydane mądrze, będą inwestycją na lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here