Będące synonimem elegancji i tak poszukiwanego przez architektów i projektantów minimalizmu. Donice z włókna szklanego, bo o nich mowa, stanowią chętnie wykorzystywany dodatek do domów i mieszkań, jak również lokali usługowych, biur czy wyposażenia ogrodów. Charakteryzują się szeregiem zalet, które bezpośrednio determinują ich popularność i sprawiają, że zajmują dumne miejsce w wielu przestrzeniach.
Co warto wiedzieć o włóknie szklanym?
Donice z włókna szklanego nie są produkowane z przypadku. Przemawia za tym ich niezrównana funkcjonalność i estetyka, która z sukcesem potrafi wpisać się w każdą aranżację. Duży udział odgrywa zastosowanie włókna szklanego – materiału niezwykle wytrzymałego i odpornego na mróz, wysokie temperatury, rdzę czy uszkodzenia mechaniczne, a przy tym lekkiego. Donice z włókna szklanego w znaczny sposób przewyższają swoje odpowiedniczki, bo o ile metal ulega korozji, drewno nakłada konieczność stałej konserwacji, zaś szkło i ceramika są podatne na uszkodzenia, tak doniczki z włókna szklanego wykazują się odpornością na wszystkie te czynniki, zapewniając nienaganny wygląd przez lata.
Dlaczego warto kupić donice z włókna szklanego?
Mówiąc o zaletach, jakimi niewątpliwie charakteryzują się donice z tego materiału, należy w pierwszej kolejności wspomnieć o ich estetyce. Niezwykle atrakcyjne wizualnie, dzięki czemu stanowią idealne dopełnienie nowoczesnych wnętrz i ogrodów. Otwierają szerokie możliwości kreacji, ponieważ zarówno efektownie prezentują się solo, jak i w dopasowanym kolorystycznie zestawie. Doniczki z włókna szklanego są dostępne w wielu niezliczonych wariantach. Producenci i sprzedawcy oferują popularne modele w odcieniach bieli, szarości i grafitu, jak również te utrzymane w delikatnej, pastelowej kolorystyce.
Oprócz atrakcyjnego designu, podkreślenia wymaga również waga osłonek. W przeciwieństwie do ciężkich modeli ceramicznych czy kamiennych, donice z włókna szklanego są lekkie, a co za tym idzie – łatwe w przestawianiu.
Kolejnym atutem jest łatwość pielęgnacji. Nie wymagają renowacji, konserwacji, impregnacji czy innych zabiegów. Wszelkie istniejące na nich zabrudzenia wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką – nawet bez użycia detergentu. Ich powierzchnia pokryta jest bowiem wysokiej jakości lakierami, które nie przyjmują kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń, zapewniając nienaganną czystość – przez długi czas.
Czy mają jakieś wady?
Wiele mówi się o zaletach donic z włókna szklanego. Czy jednak są pozbawione wszelkich wad? Tak naprawdę, jedynym mankamentem jest fakt, że nie nadają się do hodowania roślin z silnie rozwiniętym systemem korzeniowym, np. bambusów. Grozi to ich deformacją lub uszkodzeniem.