Jakie zalety mają sprężarki Atlas Copco?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów sprężarek powietrza, które różnią się między sobą zastosowaniem, jakością i trwałością. Jakie zastosowania mają sprężarki w przemyśle?

Sprężarki powietrza to urządzenia, które stosuje się powszechnie w wielu branżach przemysłu. Są to wydajne i użyteczne maszyny, dzięki którym można uzyskać energię kinetyczną.

Zastosowanie sprężarek powietrza

Energia kinetyczna powstała przy pomocy sprężarek powietrza jest szeroko wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu. Może ona przykładowo służyć jako napęd dużej ilości narzędzi, np. młotów, wiertarek, kluczy pneumatycznych, szlifierek. Sprężarki powietrza są obecne w sytuacjach, gdy potrzebne jest napompowanie opon samochodowych, doładowanie silnika spalinowego czy podnoszenie ciśnienia w układach turbin gazowych.

Zastosowanie sprężarek w domu

Na rynku są również dostępne sprężarki powietrza przeznaczone dla gospodarstw domowych. Urządzenia te, w porównaniu ze sprężarkami przemysłowymi charakteryzują się mobilnością, małą mocą i niewielką wagą. Domowe sprężarki powietrza sprawdzą się podczas pompowania kół rowerowych czy samochodowych. Są one też powszechnie wykorzystywane do dokładnego czyszczenia różnego rodzaju urządzeń, zwłaszcza takich, które ciężko doczyścić innymi metodami. Domowe, wygodne w użytkowaniu sprężarki powietrza są również wykorzystywane do precyzyjnego malowania ścian pod ciśnieniem. Sprężarki powietrza są też stosowane do zasilania różnego rodzaju domowych narządzi, takich jak wiertarki.

Sprężarki powietrza Atlac Copco

Atlas Copco to międzynarodowa firma z siedzibą główną w Sztokholmie. Przedsiębiorstwo powstało w 1873 roku i szybko wyspecjalizowało się w produkcji wysokiej klasy urządzeń z zakresu techniki sprężonego powietrza, w tym sprężarek.

Atlas Copco ma globalny zasięg – produkty tej firmy są dostępne w ponad 180 krajach na całym świecie. W 2017 roku przychody przedsiębiorstwa osiągnęły wartość 86 miliardów SEK. Atlas Copco zatrudnia ponad 34 tysiące osób pracujących w zakładach zlokalizowanych na kilku kontynentach. To szwedzkie przedsiębiorstwo chętnie inwestuje w rozwój i badania, dzięki czemu nieustannie ulepsza swoje produkty. Sprężarki powietrza Atlas Copco to urządzenia, które cieszą się popularnością wśród klientów na całym świecie. Cenią oni sobie wysoką jakość, trwałość i niezawodność sprzętu produkowanego przez tę szwedzką firmę.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStoły Glamour
Następny artykułJak odnowić meble?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here