Łazienka może mieć charakter

Łazienka może mieć charakter. Choć wydaje się, że jest to zwyczajne pomieszczenie, na które nikt nie zwraca uwagi, to nic bardziej mylnego. Przecież goście, których zaprosimy do salonu, często odwiedzą także naszą łazienkę, a wtedy niech zawyją z zachwytu. Jaki kolor do łazienki? My polecamy szary. Mimo że jest to kolor, który może się kojarzyć z nieśmiałością, bo w końcu mówi się szara myszka, to nic bardziej mylnego. Do tego koloru pasuje wszystko!
Szara łazienka – jakie meble? Możemy postawić na tradycyjne kolory albo nowoczesne, wszystko zależy od tego, jaki styl lubimy i co będzie nam pasowało do mieszkania. Możemy także eksperymentować. Może pomarańczowa półka pod lustro albo czerwone szafki? Brzmi jak szaleństwo? Takie rzeczy bardzo często doskonale się spisują. Gość, który wejdzie do Twojej łazienki i zobaczy to połączenie, na pewno zapamięta je na długo!
Nie chcemy jednak, o czym warto pamiętać, aby nasze meble w łazience kojarzyły się z kiczem. Może warto jednak postawić na klasyczny kolor pasujący do łazienki, a nie kontrastujący z nią? Wybór należy do Was.
Warto przemyśleć także materiał. Meble drewniane wyglądają ładnie, choć to oczywiście kwestia gustu i na pewno inne materiały także odnajdą swoich zwolenników. Często pasują jednak lepiej do mieszkań i podobają się bardziej zwłaszcza osobom starszym czy lubiącym tradycje. Okej, zatem szara łazienka – jakie meble? Rozważmy.
Możemy wybrać drewniane meble, które gorzej się myje, no i jest ryzyko, że od wilgoci coś im się stanie, a tego byśmy raczej nie chcieli, prawda? Oczywiście wiele osób ma meble i nic im nie jest. U mnie w domu rodzinnym drewniane meble służą lata. W jednym miejscu schodzi farba, przy kranie, bo przed wytarciem rąk, kiedy chcemy wyłączyć wodę, kapie w to miejsce. Tego niestety nie przeskoczymy, a drewniane meble, nie da się ukryć, mają krótszą żywotność od np. metalowych.
Metalowe meble mają zdecydowanie dłuższą żywotność. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że są one już na całe życie. Niestety wielu osobom nie podoba się ich metaliczny wygląd. Odbierają z łazienki uczucie przytulności, które zdecydowanie zapewniają meble drewniane.
Design mebli metalowych jest zdecydowanie nowocześniejszy, mamy coraz większy wybór, a wiele osób decyduje się na nie także z powodów finansowych: bardzo często są one tańsze, zwłaszcza że wiele drewnianych mebli chcielibyśmy mieć robione na zamówienie, a tutaj kwota bardzo wzrasta.
Urządzając łazienkę, warto rozważyć, co jest dla nas najważniejsze. Cena? Niektórych stać i w ogóle nie patrzą, ile coś kosztuje, inni przeliczają każdy grosz. Oczywiście możemy poszukać także czegoś pośrodku, bo niestety niska cena wiąże się bardzo często z niestety słabą jakością, ale tak jak zauważyliśmy, meble metalowe od drewnianych są zazwyczaj po prostu tańsze. Taka jest tendencja.
Kolejnym ważnym aspektem jest jakość i wytrzymałość. Już trochę o tym rozmawialiśmy w kontekście drzwi drewnianych. Czy warto kupować meble wytrzymałe i drogie? Zależy! Przecież niektórzy z nas lubią zmiany i cieszą się, gdy coś już jest trochę zniszczone i można z czystym sumieniem kupić nowe, zwłaszcza jeśli o meble i wystrój łazienki czy w ogóle całego domu.
Meble metalowe są zdecydowanie wytrzymalsze, ale należy uważać, aby nie kupić złej jakości. Nie chcemy chyba, aby półki się odginały, drzwiczki skrzypiały i szafki ruszały się i nie były zbyt stabilne.
Warto też zwracać uwagę na przeszklone elementy. Mimo że kiedy meble są puste, to przeszklone półki mogą wydawać się super, ale warto pamiętać, że nie wszystko możemy chcieć w ten sposób trzymać. Kiedy odwiedzą nas znajomi albo teściowa, niekoniecznie możemy chcieć trzymać na wierzchu nasze kremy, perfumy i kolorowe ręczniki z czasami śmiesznymi nadrukami. Poza tym szkło brudzi się, lepiej widać na nim wszystkie smugi i niestety trzeba je po prostu częściej czyścić.
Dopasowane meble do naszej łazienki to często oszczędność miejsca i poszukiwanie rozwiązań optymalnych do naszego domu.
Warto zastanowić się, czy chcemy je kupować przez Internet czy w sklepie stacjonarnym. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. W Internecie oczywiście zazwyczaj jest taniej, możemy od razu zamówić transport, często posiadamy wizualizacje, jak coś wygląda i szybko możemy porównać naprawdę ogromną masę ofert.
Przewaga sklepów stacjonarnych jest jednak bardzo duża, zwłaszcza dla osób, które jeszcze niezbyt chętnie wykonują zakupy przez Internet. Nie każdy potrafi też wyobrazić sobie mebel na żywo, a zdjęcia jednak nie zawsze oddają wszystko. W sklepach stacjonarnych bardzo często możemy obejrzeć meble ze wszystkich stron. Możemy także wykonać meble indywidualnie, ale to wiąże się z bardzo dużym nakładem finansowanym.
Montaż mebli dla wielu nie jest jakimś bardzo istotnym elementem: w końcu robi się to tylko raz, a część osób zatrudnia do tego osoby z zewnątrz albo prosi o pomoc kogoś znajomego, jednak dla tych, którzy meble składają sami i obawiają się trudności, to także warto rozważyć.
Meble metalowe składa się zdecydowanie łatwiej.
Czy metaliczne kolory mebli pasują do szarej łazienki? Zdecydowanie!
Pamiętajmy także, że rozmiar mebli powinien być dobrany do łazienki. Jeżeli łazienka jest mała, meble nie mogą być za duże i zajmować całej przestrzeni, bo będziemy mieli poczucie ciasnoty, a także zaburzone poczucie estetyki.
Jeżeli zamawiamy meble z różnych miejsc albo remontujemy łazienkę czy dokopujemy meble, w każdym razie nie kupujemy ich w zestawie, pamiętajmy, aby pasowały do siebie nawzajem. To bardzo ważne, bo bo ile nie eksperymentujemy z kontrastami, to meble niepasujące do siebie są po prostu okropne! A chyba nie o to nam chodzi.
Podsumowując: szara łazienka – jakie meble? To zależy! Najważniejsze, żeby dobrze przemyśleć swoją decyzję i przeanalizować wszystkie czynniki, na jakich nam zależy, aby potem nie żałować swojej decyzji i być z niej w pełno zadowolonym. W końcu, pamiętajmy, że łazienka bywa odwiedzana przez gości niewiele rzadziej niż salon! A jeśli rzadziej, to zawsze przy okazji wizyty można ich do łazienki zaprosić, żeby pochwalić się nowymi meblami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here