Łazienka w czerni

Czarne płytki i wyposażenie łazienki od dobrych kilku lat biją rekordy popularności. I choć mogą pochwalić się sporym gronem fanów, to nie brakuje również przeciwników aranżacji łazienkowych w czerni. Dość często można spotkać się z wieloma krytycznymi uwagami, które jednak nie zawsze są słuszne. Poznaj pięć popularnych mitów dotyczących łazienek, w których dominuje czarny kolor.

Jest przygnębiająca i ponura

Bez dwóch zdań  najczęściej można spotkać się z opinią, że pomieszczenia w czerni są smutne i na pewno nie mogą poprawić humoru. Wystarczy jednak spojrzeć na płytki ze strony jeta.pl, żeby przekonać się co do mylności takiego stwierdzenia. Czarne modele w kolorowe plamki mogą pobudzić wyobraźnię, a eleganckie kafelki z połyskiem dodać energii. Ponadto w przypadku ciemnej łazienki kluczowe jest oświetlenie, które może skutecznie wyeliminować ponurą, grobową atmosferę. Pomocne mogą również okazać się różnego rodzaju akcesoria i dekoracje.

Nie sprawdzi się w małym pomieszczeniu

W tym micie tkwi odrobina prawdy, ponieważ czerń rzeczywiście może nie być najlepszym wyborem w przypadku małych pomieszczeń. Taki kolor może dać dość przytłaczający, męczący efekt i optycznie zmniejszyć pokój. W przypadku łazienki można jednak się nie przejmować takimi kwestiami, ponieważ nie spędza się w niej zbyt dużo czasu. Na dodatek dla wielu osób czerń może okazać się znacznie bardziej relaksującym i uspokajającym kolorem niż kolorowe wnętrza.

Wymaga ciągłego czyszczenia

Jedną z największych obaw dotyczących czarnych płytek łazienkowych jest widoczność osadu i zacieków, co z kolei wiąże się z częstszym sprzątaniem niż w przypadku np. brązowego lub nawet białego wyposażenia. Ten problem również można jednak szybko rozwiązać i po prostu wybrać z oferty sklepu Jeta płytki, które mają ciekawą strukturę i wzory. W ten sposób można skutecznie odwrócić uwagę od ewentualnych zabrudzeń i uniknąć ciągłego biegania ze szmatką w dłoni.

Wygląda nudno

Wielu osobom wydaje się, że czerń jest dość nudnym i przewidywalnym rozwiązaniem w aranżacji wnętrz, nawet jeśli połączy się ją z innymi kolorami. Nic bardziej mylnego! Łazienka w czerni może mieć naprawdę różne oblicza – od eleganckiego stylu glamour z nutą luksusu, przez intrygujące klimaty retro, po surowy styl industrialny. Wszystko zależy od odpowiedniego doboru płytek, armatury i mebli. Bardzo ważnym elementem wyposażenia są także akcesoria, lampy i dekoracje, które mogą zupełnie odmienić charakter wnętrza.

Szybko wyjdzie z mody

Łazienka jest jednym z tych pomieszczeń, w których przez wiele lat dominowały te same kolory. Czerń zagościła w łazienkowych aranżacjach dość niedawno, dlatego może wydawać się jedynie trendem, który szybko odejdzie w zapomnienie. Warto jednak pamiętać, że czarny kolor jest uważany w palecie barw za klasykę i ma bardzo ponadczasowy charakter. Z tego powodu może bez problemu wyglądać modnie zarówno dziś, jak i za kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here