Łóżko chowane w szafie

Małe mieszkanie to wielkie wyzwanie dla każdego architekta i projektanta wnętrz. Nie jest bowiem łatwo je urządzić i sprawić, że przebywanie w nim będzie przyjemnością. Zwłaszcza wtedy, gdy ceni się wygodę i nie lubi się uczucia przytłoczenia wszelkiego rodzaju przedmiotami. Jeśli jest się właścicielem niewielkiego mieszkanka, to oczywiście można spróbować całkowicie samodzielnie je urządzić, ale pewne jest, że trzeba będzie wówczas poznać kilka trików, które znacznie ułatwią to jakże trudne zadanie. Może się wtedy okazać, że nawet mieszkanie w małej kawalerce, a więc w jednopokojowym mieszkaniu może okazać się przyjemne. Wiele zależy także od tego, czy pokój jest połączony z kuchnią, czy jest ona oddzielna.

Nie ulega wątpliwości, że niezwykle dużo dają okna w pokoju. Im jest ich więcej, tym lepiej, bo pomieszczenie wydaje się wtedy bardziej przestronne, niż jest w rzeczywistości. Oczywiście ilość okien może być także minusem, bo ma się wtedy mniej ścian do wykorzystania. W takiej sytuacji należy rozplanować jeszcze przed umeblowaniem, co i gdzie powinno zostać postawione, a także czy zdecydować się na narożnik, czy na kanapę. Dobrą opcją może być zakup dwóch kanap i stworzenie kącika telewizyjnego, który będzie pełnił także funkcję miejsca służącego do relaksu. W takiej sytuacji jedna z kanap powinna mieć funkcję spania, bo w przeciwnym razie nie można mówić o żadnej funkcjonalności. Ciekawą opcją dla tych, którym szczególnie zależy na przestrzeni, jest łóżko chowane w szafie. W ciągu dnia jest one zakamuflowane, a w nocy można je wyciągnąć.

Małe wnętrza to nie lada gratka dla każdego projektanta, a tym samym dla osoby, która będzie zamieszkiwała dane mieszkanie. Trzeba szukać rozwiązań nietypowych i próbować je zastosować w swoim mieszkaniu. Nie ulega wątpliwości, że o wiele łatwiej byłoby mieć większe mieszkanie i nie mieć takiego zmartwienia, ale wiadomo, nie każdy może sobie na to pozwolić. Trzeba jednak dopatrywać się pozytywów w tej konkretnej sytuacji. Nietypowe rozwiązania sprawią, że dane przestrzeń będzie wyjątkowa i z całą pewnością trudno będzie znaleźć drugie takie samo mieszkanie. To bez wątpienia jest spory plus i to właśnie na tych dobrych stronach należy się skupiać, jeśli urządza się niewielkie wnętrze.

Jeśli ma się dwa, ale także niewielkie pokoje to dobrą opcją może okazać się rezygnacja ze standardowych drzwi skrzydłowych. Można je z powodzeniem zastąpić drzwiami przesuwnymi lub harmonijkowymi. Mogłoby się wydawać, że wyszły już one z mody, ale jest to mylne wrażenie. Wciąż znajdują zastosowanie w wielu domach, a także wtedy, gdy jeden z pokoi jest przechodni. Oszczędza się w ten sposób naprawdę dużo miejsca, więc z całą pewnością warto zainteresować się takim rozwiązaniem we własnych czterech kątach. W niedługim czasie od zastosowania takiej opcji można zauważyć, że komfort życia znacznie wzrósł. Kolejnym ciekawym pomysłem, który jest coraz powszechniej stosowany, jest stół, który montuje się na ścianie. Można z niego skorzystać, jeśli zachodzi taka konieczność, a jeśli jest zbędny, to wystarczy go unieść. Bez wątpienia to kolejny ciekawy i dość nietypowy sposób na to, żeby oszczędzić miejsce w pokoju. Po uniesieniu stół zazwyczaj imituje obraz i jest ciekawym dopełnieniem aranżacji.

Osoby, które szukają sposobów na oszczędność miejsca, korzystają także chętnie ze składanych krzeseł. Po złożeniu nie zajmują one niepotrzebnie miejsca i można je schować na przykład na balkonie albo w szafie. A wyciągać je tylko wówczas, gdy przychodzi większa ilość gości. W ten sposób nie ma się poczucia przepychu w niewielkim pokoju i ma się dużo przestrzeni osobistej, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania na co dzień. W nowoczesnych wnętrzach powodzeniem cieszą się także podwieszane meble, a także przedmioty. Nie zajmują one wtedy miejsca na podłodze. Korzystając z tego pomysłu, można zrobić na przykład wiszącą szafkę nocną, a nawet dwie, po obu stronach łóżka. Wiszą one z reguły na grubych, marynarskich linach, które ładnie wyglądają w nowoczesnych wnętrzach, które zostały urządzone w stylu marynistycznym.

Każdy, kto nie ma pomysłu na to, jak urządzić niewielką przestrzeń powinien zainteresować się poradami ekspertów właśnie w tej dziedzinie. Nikt tak jak oni nie zna się na aranżacji zarówno małych, jak i dużych pomieszczeń. A poza tym wiedzą, jakie materiały wykończeniowe są najmodniejsze w danym sezonie i ile mniej więcej kosztują. Nikt zresztą nie powiedział, że piękne wnętrze może mieć jedynie osoba, która na urządzenie go wydała mnóstwo pieniędzy.

Niewielkim kosztem także można urządzić mieszkanie, ale trzeba wówczas bardziej się wysilić i znaleźć czas na to, żeby znaleźć rozwiązania, które sprawdzą się w danej sytuacji. Chowane meble są bardzo praktyczne i na pewno są dobrym sposobem na to, żeby zaoszczędzić sporo miejsca. Można go wówczas spożytkować inaczej, a tym samym poczuć się dobrze we własnym mieszkaniu. Każdy, kto pragnie zastosować nietypowe triki u siebie w domu, powinien dokładnie przemyśleć tę kwestię, bo w niewielkim pomieszczeniu każdy centymetr ma ogromne znaczenie. Można także skusić się na meble robione na wymiar, ale jest to kosztowna opcja, na którą niektórych nie stać. Dobrą opcją, zwłaszcza dla majsterkowiczów, jest samodzielne zrobienie mebli. Nie każdy to potrafi, ale jeśli ma się odpowiednie umiejętności, to z całą pewnością warto je w ten sposób spożytkować. Robiąc coś samodzielnie, ma się pewność, że stworzona rzecz jest jedyna w swoim rodzaju, a tym samym niepowtarzalna. Nie znajdzie się takiego przedmiotu w żadnym innym miejscu. A to z kolei jest dobrą informacją dla tych osób, które cenią sobie niepowtarzalność i wyjątkowy styl. Wnętrze urządzone z pomysłem na pewno zachwyci wszystkich gości, w tym także rodzinę. Warto poświęcić nieco czasu, żeby dobrze zaplanować przestrzeń i nie zmarnować ani kawałka niezwykle cennego w takim przypadku miejsca. Jeśli poświęci się na to chwilę czasu, to efekty będą więcej niż zadowalające, a o to właśnie chodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here