Meble o Twojego domu

W dzisiejszych czasach meble stają się coraz tańsze. Dzięki temu można zmieniać często wystrój mieszkania, jak tylko znudzi się dotychczasowy wygląd.

Meble ze skrzynek
Drewniane skrzynki po owocach i warzywach zdecydowanie wracają do łask. Jest to jedna z najlepszych i najnowszych opcji na rynku. Są tanie, lekkie i można je wykonać samemu w domu. Można z nich stworzyć dosłownie wszystko: szafki, stolik, pufę, czy biurko. Do niedawna takie skrzynki były chowane w garażach, piwnicach – zaniedbane i niepotrzebne nikomu, a dziś wracają dosłownie na salony.

Gdzie znaleźć potrzebne skrzynki?

Są one do otrzymania w małych sklepach, na targach lub po prostu przez internet. Pasują one do aranżacji skandynawskich, shabby-chic czy prowansalskich.

Jak uczynić drewniane skrzynki niezwykłymi w swoim domu?

Regał ze skrzynek – krok po kroku

Największą zaletą tworzenia samemu mebli jest to, że sami decydujemy jakiej wielkości będzie dany mebel oraz jakiego koloru. Można je łączyć w dowolny sposób i dopasować do wnętrza lub zachcianki. W każdej chwili gdy wizja wyglądu mieszkania się zmieni, można zmienić kolor skrzynek i zrobić z nich inny użytek.

Aby zrobić stabilny regał nie potrzeba być wprawionym majsterkowiczem:
– połącz skrzynki na podłodze w odpowiednią formę
– przymocuj skrzynki do siebie za pomocą płaskowników i wiertarki (wybierz miejsca, które nie będą się rzucać w oczy, na przykład na tylnej ściance)

Półki ze skrzynek – krok po kroku

Jeśli potrzebujesz pojedynczych półek na książki lub inne drobiazgi, to taka półka z drewnianych skrzynek będzie idealnym rozwiązaniem. Poza tym jest to oryginalny sposób na wystrój pokoju, który zaintryguje znajomych i przyjaciół. Przymocuj skrzynki według wyżej wymienionych instrukcji poziomo lub pionowo i przymocuj do ściany w dowolnym miejscu. Teraz wystarczy już tylko umieścić w nich ulubione zdjęcia, pudełka, ozdoby lub pamiątki.

Półki można ozdabiać i malować w wybrany przez siebie sposób. Skrzynki można układać w różne kształty: trójkąty, trapez – w zależności od możliwości pomieszczenia i pomysłu.

Stolik nocny ze skrzynki – jak wykonać

Taki stolik można postawić lub zawiesić koło łóżka. Powieszony będzie wygodną alternatywą, ponieważ nie będzie on przeszkadzał podczas sprzątania a wręcz ułatwi to zadanie. Powieszona skrzynka będzie również bardziej stabilna. Jeśli chcesz małym kosztem stworzyć stolik nocny, użyj zwykłej skrzynki po owocach.
Na górnej części można ustawić budzik, doniczkę z ulubionymi kwiatami lub lampkę nocną. W dolnej części półki można umieścić książki oraz gazety, po które chętnie sięga się z partnerem przed snem.

Biurko ze skrzynek – najnowszy hit

Wiele osób marzy praktycznym i tanim biurku, który stworzy krok po kroku samodzielnie. Teraz jest to możliwe! Wystarczy wyposażyć się w skrzynkę po owocach i płytę ze sklejki, którą można otrzymać w każdym sklepie budowlanym. Największym atutem jest to, że samemu wybieramy jakiej wielkości będzie biurko. Będzie ono posiadało również dodatkowe szafki, co jest kolejnym plusem

Jak zbudować biurko ze skrzynek?

– ustaw dwie skrzynki po obu stronach krótszą krawędzią w dwie kolumny i połącz ją wspornikami
– przytnij płytę ze sklejki i przymocuj ją do stojących skrzynek (można zrobić to za pomocą wsporników lub wkrętów).
– pomaluj na wybrany kolor lub pozostaw w stanie surowym.
Przed skręceniem biurka poleca się zmierzyć szerokość fotela lub krzesła, tak aby móc swobodnie wymierzyć odstęp między nogami biurka. Biurko ma być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne.
Tak mebel będzie pasował zarówno jako domowe biurko jak i biurko dla dziecka. Przy takim biurku dziecko chętnie odrobi zadanie domowe.

Stolik ze skrzynek

Taki stolik można wykorzystać w domu oraz w ogrodzie, gdy za oknem jest piękna pogoda. Czasem tak proste i niewielkie meble kosztują fortunę, a nie zawsze chętnie wydajemy pieniądze na nowe wyposażenie. W tym wypadku świetnym rozwiązaniem jest stworzyć samemu drewniany stolik ze skrzynek na wymiar – tak, aby nam pasowało najlepiej. Nawet znajomi będą zaintrygowani kreatywnością i oryginalnością wystroju takiego domu – i to z głową, bo przecież nie wydaje się przy tym dużo pieniędzy.

Cztery skrzynki zamienią się w stoik, jeśli:
– ustawisz je poziomo i połączysz wspornikami
– dobrym pomysłem jest również dokręcenie kółek, aby przesuwać stoik bez porysowania podłogi
– na górę można umocować szkło hartowane lub dowolną ozdobę, aby dodać mu elegancji

Po bokach znajdują się teraz wolne miejsca, które można wykorzystać jako schowki. Można tam schować gazety, piloty lub inne ulubione przedmioty. Aby służył nam jak najdłużej najlepiej zabezpieczyć taki stolik środkiem do impregnacji – dzięki temu posłuży nam również w ogródku.
Najlepsze jest to, że nawet jeśli po kilku latach zniszczymy w jakiś sposób nasz nowy mebel, nie będzie nam bardzo żal, ponieważ nie był to kosztowny zakup, a nowy możemy stworzyć w kilka minut.

Inne możliwości wykorzystania skrzynek po owocach lub warzywach:

Drewniana skrzynka będzie świetnym miejscem na przechowywanie zabawek i maskotek dla dzieci. Dzięki umocowaniu kółek i ozdobieniu imionami, można stworzyć unikalne skrzynki dla swoich kochanych dzieci. Taka skrzynka daje nam nieograniczone możliwości dekorowania, w zależności od upodobań czy płci dziecka. Potomstwo na pewno bardzo chętnie pomoże w dekorowaniu, więc to świetna opcja spędzenia wspólnie popołudnia i każdy będzie miał swój wkład – a co najważniejsze, frajdę z zabawy.

Skrzynka w toalecie może być schowkiem na rolki papieru toaletowego lub ręczników papierowych. Będzie to z pewnością wyglądało bardziej elegancko, niż na półce w opakowaniu.

Kwietniki lub pufa do sypialni/salonu:

Drewniana skrzynka może również posłużyć jako miejsce na kwiaty lub zioła – zarówno w domu, jak i w ogrodzie.

Aby wykonać siedzisko wystarczy umocować kawałek sklejki za pomocą zawiasów i obić ją, używając gąbki tapicerskiej i materiału. W przedpokoju może pełnić funkcję schowka na buty, w ogrodzie schowka na koce lub narzędzia. Wykonanie takich mebli jest bardzo łatwe, tanie i przyjemne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here