Meble systemowe

Czym są meble systemowe? Najprościej jest to zestaw paru mebli, które idealnie ze sobą współgrają, jeśli idzie o styl wystroju konkretnego wnętrza. Dawno minęły czasy, gdy byliśmy zmuszani do oddzielnego nabycia szaf, komód, stolików, krzeseł, regałów lub półek; i łączenia ich w taki sposób, żeby finalnie idealnie pasowały do siebie w pomieszczeniu.

Meble modułowe – co to jest?
Meble systemowe to komplety mebli składające się z końcowych segmentów, z jakich wybieramy te, jakie szczególnie odpowiadają nam pod kątem ergonomiczności i wymiarów. Konkretne części możemy w sposób w pełni dowolny łączyć ze sobą, tworząc zestaw przystosowany do własnych osobistych potrzeb.

Meble modułowe własnymi gabarytami przypominają trochę meblościanki – identycznie jak one są bardzo pojemne, umożliwiając zmieszczenie w nich wszystkiego potrzebnego sprzętu oraz dodatków. W przeciwieństwie do popularnych z okresów PRL-u mebli, mamy tutaj możliwość swobodnej aranżacji konkretnych składników oraz poszerzania asortymentu o następne części.

Wybieramy meble modułowe do salonu
Jeśli nasz salon jest utrzymany w stylu tradycyjnym, dobre rozwiązanie stanowić będą tu meble modułowe zrobione z drewna. Nie jedynie będą się one prezentować bardzo efektownie, ale zachowają również własny olśniewający wygląd przez długi czas. Wielbiciele cieplejszych kolorów drewna zaopatrzyć mogą się w meble systemowe dąb sonoma, ciemniejszych – postawić na ciemnobrązową wersję w odcieniu wenge.

Do pomieszczeń minimalistycznych idealnie sprawdzą się z kolei meble systemowe białe. Odcień tenże stanowi doskonałą podstawę dla innych, bardziej wyrazistych elementów umeblowania pomieszczenia, i również powoduje, iż wnętrze wydaje się większe, wyższe oraz jaśniejsze aniżeli w rzeczywistości. Taki komplet odnajdzie także wykorzystanie w pokoju dziennym utrzymanym w stylu skandynawskim.

Fani pomieszczeń utrzymanych w czasie retro, postawić mogą na zestaw mebli modułowych o zaokrąglonych kształtach oraz intensywnej barwie – bordowej lub granatowej.

Gdzie zakupić oraz ile kosztują meble systemowe?
Meble systemowe możemy zakupić między innymi w sklepach internetowych. Korzystając z proponowanych przez nie promocji oraz wyprzedaży, wygospodarować możemy chociażby kilkaset złotych. Jeśli chcemy dobrze sprawdzić wybrany zestaw, udajmy się do sklepu stacjonarnego. Cena mebli systemowych waha się od paruset do paru tysięcy złotych.

Wszechstronność mebli systemowych
Istotną korzyścią prócz ceny zestawów modułowych jest również wszechstronność. W skład tradycyjnego zestawu wchodzi wiele mebli, jakie spełniają różne funkcje. Możemy wyróżnić tu m.in witrynę, szafkę pod tv lub wiszący regał. Funkcjonalność konkretnych elementów tak de facto sami możemy kreować w pewien sposób. Możemy bowiem kupić jedynie te meble, jakie rzeczywiście będą nam przydatne. Co więcej dzisiejsze komplety mebli modułowych są także uniwersalne pod innym względem – idealnie możemy je dostosować do danego rodzaju aranżacji pomieszczeń.

Meble systemowe do pokoju młodzieżowego, kuchni oraz łazienki
Pełne spectrum wykorzystania mebli systemowych obejmuje nie jedynie salon. Polscy wytwórcy projektują meble modułowe również do pokoju dziecka, młodzieżowego lub łazienki. Jeśli nie było popytu nikt by tego nie robił. Nie można bowiem produkować czegoś, co mówiąc kolokwialnie “nie schodzi”. Innowacyjny wygląd, elastyczność, duże możliwości konfiguracyjne to zalety, które sprawdzą się w dowolnym wnętrzu, i jeśli dostosujemy do tego właściwy styl całość może wyglądać naprawdę idealnie. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Funkcjonalność mebli systemowych
Aranżowanie powierzchni za pomocą mebli modułowych to coś niezwykle pożądanego. Szybka możliwość zmiany aranżacji z dnia na dzień – nie ma kłopotu. Dokupienie jednego lub także paru elementów – jak najbardziej. Ów funkcjonalność wynika z tego, iż w tym wypadku kupimy meble wielofunkcyjne, jakie dopasują się do własnych potrzeb, a nie na odwrót. Dodatkowo możemy wyodrębnić specjalistyczną grupę – wielofunkcyjne meble modułowe. Są przydatne szczególnie w kuchni, gdzie za pomocą skrytek oraz szufladek, i również specjalistycznych systemów zamknięć oraz otwierania możemy wygospodarować dużo miejsca w kuchni, i poza tym włożyć do środka naczynia, garnki lub talerze.

Innowacyjny wygląd oraz różnorodna oferta
Jeśli myśląc o meblach systemowych, przed oczami macie jeszcze duże meblościanki rodem z PRL-u, to wspomnienie to jest już przestarzałe. Wiele osób także pamięta czasy, gdy owe meble wynosiło się po schodach na IV piętro, i nasze dyski z kręgosłupa mogły odfrunąć. Dzisiejsze meblościanki pokojowe są lekkie oraz przenośne, i w dodatku ich wygląd jest czasem ultranowoczesny. Nie mamy tu na myśli tylko i wyłącznie białych mebli. Systemy modułowe wykonywane są głównie z materiałów imitujących chociażby naturalne drewno. Oferta w tym obszarze jest niezwykle duża oraz warto przed zakupem dobrze się z nią zaznajomić.

Meble systemowe – zalety rozwiązań
To, co charakteryzuje nowoczesne meble systemowe, to niesamowita stylistyka oraz funkcjonalne wykorzystanie. Dzięki różnorodnym elementom możliwe jest stworzenie wymarzonego pomieszczenia, jakie będzie dostosowane do potrzeb całej rodziny. Niegdyś w kompozycjach wnętrz wykorzystywało się tradycyjne meblościanki, jakie były stawiane na wybranej ścianie w jednym rzędzie.

Tenże innowacyjny sposób aranżacji wnętrz szybko zdobył duże grono wielbicieli. Przede wszystkim korzyścią jest całkowite spełnienie oczekiwań konsumentów i elastyczność. Tego rodzaju kanapy, szafy, szafki sprawdzą się w salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych, kuchni, jadalni, łazience.

Duża użyteczność
Grono usatysfakcjonowanych właścicieli mebli systemowych poszerza się również ze względu na wyjątkową użyteczność. Rozwiązania do pokoju dziennego dostępne są zarówno w zestawach, jak również pojedynczych egzemplarzach, więc możliwy jest wybór właściwych mebli w zależności od potrzeb. Głównym wyposażeniem pokoju dziennego będzie stół kawowy, kanapa, komoda, wisząca półka oraz szafka RTV. To klient dostosowuje wyposażenie w zależności od własnych wymagań, więc urządzenie praktycznego wnętrza jest znacznie łatwiejsze, a co ważne, unikamy nadmiernego zagracania przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here