Naklejki na meble – sposób na aranżację wnętrz

Zdarza się, że niektóre meble niezbyt dobrze prezentują się w pomieszczeniu, np. z uwagi na nieestetyczne ślady, powstałe w wyniku uszkodzenia lub zabrudzenia. Czasem bywa również tak, że jakaś szafa, komoda czy regał nie pasują do otoczenia lub są zwyczajnie nieciekawe. Wówczas warto wprowadzić jakieś zmiany, mogące uatrakcyjnić całe wnętrze. Nie zawsze w grę wchodzi kupno nowego sprzętu, dlatego trzeba zastanowić się nad innymi sposobami. Jednym z ciekawszych i na pewno coraz popularniejszych rozwiązań są naklejki na meble. Dzięki nim wszystkie nudne czy szpecące elementy nabiorą całkiem nowego charakteru.

Naklejki na meble to produkty, które polecane są wszystkim osobom, chcącym odmiany we wnętrzu swojego mieszkania. Ich różnorodność sprawia, że każdy może niemal idealnie dobrać ozdobę, która zmieni zupełnie nie do poznania starą komodę, biurko czy półkę. Naklejki na meble produkowane są w tysiącach rozmaitych wzorów czy kolorów. Wiele jest też wersji związanych z rozmiarem. Bardzo szeroka gama motywów to nieograniczone możliwości w zakresie aranżacji przestrzeni. Zwykła, biała czy czarna szafa może nagle stać się barwnym meblem, który będzie przyciągał wzrok. Na dodatek powstanie w ten sposób nowy, oryginalny, całkiem niepowtarzalny mebel. Naklejki sprawiają, że każdy, kto tylko zechce, może stać się projektantem wnętrz i wymyślić sposób na zmiany w designie. Dekoracje te są niezwykle przyjemne dla oka i pozwalają wprowadzić dowolny styl. Motywy, które są na nich zamieszczone, to czasem kolorowe figury geometryczne, innym razem klasyczne wzory, ornamenty, eleganckie desenie i abstrakcyjne grafiki, ale także określone obrazy przedstawiające np. pejzaże, rośliny, zwierzęta, kosmos, pojazdy, znaki zodiaku, postaci z popkultury, bohaterów bajek. Wybór jest bardzo szeroki i zależny od gustu użytkownika. Dość dużą popularnością cieszą się na pewno naklejki, które zawierają napisy. Zwykle jest to np. jakiś znany cytat, powiedzenie, przysłowie, motto, a także hasła motywujące. Niektóre naklejki na meble mogą zawierać tylko jedno słowo. Często są to określenia związane z domem, miłością, przyjaźnią, z reguły w języku angielskim (np. „home”, „love”, „kiss” itp.), choć oczywiście popularne są też inne wersje, np. po polsku, francusku czy hiszpańsku. Wszystkie napisy stworzone są za pomocą przyjemnej, eleganckiej czcionki, która również może świetnie współgrać i zdobić otoczenie.

Naklejki na meble sprawdzą się zarówno w pokojach dziecięcych, przytulnych sypialniach, jak i eleganckich salonach czy kuchniach. Nie ma tu żadnych ograniczeń. Dekoracja ta sprawia, że mebel staje się przyjemniejszy, wnętrze ciekawsze, a do tego można stworzyć iluzję, nadając więcej przestrzeni oraz głębi. Wystarczy jedynie przejrzeć dostępne w sklepach produkty i odpowiednio dopasować je do określonego mebla czy pomieszczenia. Cały proces, wraz z późniejszym przyklejaniem, to także wspaniała zabawa, pozwalająca uruchomić zmysł estetyczny i kreatywność. W nagrodę uzyskuje się świetnie zaaranżowany element w mieszkaniu. Co ważne – naklejki na meble można z powodzeniem wykorzystywać nie tylko w prywatnych domach. Są idealne również w innych budynkach czy pomieszczeniach. Przykładem takich wnętrz może być biuro, sklep, gabinet lekarski, szkoła, apteka, salon piękności, studio tatuażu. Oczywiście wzór, kolor, forma naklejki powinna być dobrana do charakteru miejsca. Na szczęście producenci takich gadżetów wprowadzają linie tematyczne, zatem nie powinno być ze znalezieniem większego kłopotu. Problemem może być jedynie decyzja co do wyboru wersji, z uwagi na dużą ilość motywów w każdej z serii. Warto zatem przejrzeć strony internetowe z pomysłami na aranżację mebli za pomocą naklejek. Być może uda się znaleźć jakieś interesujące rozwiązanie albo zainspirować czymś. Naklejki na meble można oczywiście dowolnie ze sobą zestawiać. Połączenia są czasem wyjątkowo interesujące i sprawiają, że wnętrze nabiera jeszcze ciekawszego klimatu.

Wiele osób zastanawia się, czy naklejki na meble trudno jest zamocować. Absolutnie nie powinno być z tym żadnych problemów, a całą czynność każdy jest w stanie wykonać samodzielnie. Oczywiście potrzebna jest dokładność i koncentracja, by ozdobę tę przykleić równo, w wybranym miejscu, w taki sposób, by nie tworzyły się żadne nierówności czy pęcherze powietrza. Trzeba też pamiętać, że naklejki mogą być przyklejane tylko przed uprzednim umyciem powierzchni. Należy zatem ją przetrzeć i osuszyć, by nie znajdowały się na niej żadne zabrudzenia, wilgoć czy kurz. W przeciwnym razie naklejki na meble nie będą się dobrze trzymać i w krótkim czasie zrobią się bardzo nieestetyczne. Wówczas zupełnie przestaną spełniać swoją rolę – z dekoracji staną się jedynie elementem oszpecającym wnętrze. Samo odklejanie również nie powinno być problemem. Większość można po prostu zerwać mocniejszym pociągnięciem. W niektórych wypadkach trzeba zastosować dodatkowe środki, np. użyć suszarki.

Gdzie można kupić naklejki na meble? Gadżety te są dziś tak popularne i często używane w celach designerskich, że dostęp do nich jest bardzo prosty. Wystarczy zajrzeć do salonu wnętrz, marketu budowlanego czy sklepu z dekoracjami i akcesoriami do aranżacji pomieszczeń. Oczywiście najszerszy wybór oferuje internet. Zdecydowanie najwięcej różnorodnych opcji i motywów znaleźć można w sprzedaży online. Warto zatem odwiedzić tego typu miejsca – w sieci trafić można także na rzadko spotykane wersje naklejek, jak również na atrakcyjne ceny. Oczywiście nie trzeba ograniczać się z tego typu elementami dekoracyjnymi tylko do samych mebli. Naklejki świetnie sprawdzają się także jako ozdoba drzwi, ścian, lustra, lodówki czy innych sprzętów domowego użytku.

Na koniec warto dodać, że naklejki na meble, pomimo tak wielu zalet związanych z dekoracją wnętrz, są dość niedrogimi produktami. Ich ceny mogą wynosić od kilku do kilkudziesięciu złotych. Kwota zależy przede wszystkim od ich rozmiaru. Im większe naklejki na meble, tym wyższa jest także ich cena. Warto jednak szukać promocji, szczególnie w sklepach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here