Wymarzona sypialnia

Większość z nas marzy o własnym miejscu już od najmłodszych lat. Kiedy jesteśmy jeszcze dziećmi marzymy o własnym pokoju, w którym będziemy spędzali czas jak najfajniej tylko się da. Pokój taki zowie się potocznie mówiąc sypialnią, musi być ona specjalnie zaprojektowania żebyśmy czuli się w niej jak w swoim wymarzonym królestwie.

Nie każdy potrafi projektować cokolwiek a co dopiero sypialnie, miejsce, gdzie spędzamy 33% naszego życia. Sypialnia musi być urządzona wręcz idealnie, żeby jak najlepiej spełniała swoje zadanie. W internecie można znaleźć przeróżne projekty sypialni już gotowych. Jedyną rzeczą, jaka nas ogranicza przy projektowaniu własnej sypialni to tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Projekty sypialni powinno zaczynać się od wyboru koloru farby do malowania ścian, kluczową rzeczą w tym przypadku jest umiejscowienie sypialni względem padający promieni słonecznych, inna barwa będzie wyczekiwana w sypialni z oknami od wschodu słońca a zupełnie inna on zachodu, chyba że mamy swój ulubiony kolor wtedy dobieramy tylko odcień. Pamiętajmy że kolory ścian w pokojach powinny współgrać z kolorami w mieszkaniu bądź domu, aby nastała harmonia i mieszkało się nam jak najprzyjemniej. W zależności o tego czy mieszkamy w mieszkaniu czy w domu, i jaki duży metraż mamy dostępny do dyspozycji tak będzie wyglądała nasza sypialnia. Jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca to sypialnie będzie też miejsce nauki czy pracy taką postać rzeczy możemy zaobserwować w pokojach dla dzieci czy też częściej dla studentów przyjeżdżających zdobywać wiedzę a co za tym idzie wykształcenie. Projekt pokoju studenckiego pełniącego nierzadko miejsce, nie tylko sypialnie, lecz również miejsca tworzenia projektów, nauki, pracy niektórzy nawet ćwiczą w pokojach, będzie zawierał same niezbędne rzeczy a mianowicie, szafę na ubrania, łóżko – najczęściej tapczan, biurko – to jedna z ważniejszych rzeczy, gdyż każdy student potrzebuje go do nauki czy nawet jedzenia ponieważ w nie każdym mieszkaniu znajdziemy stół w kuchni wiadomo, że krzesło też musi się znaleźć. Im pokój jest bardziej przystępny do nauki i pracy tym cena najmu jest wyższa. A jeżeli chcemy wynająć mieszkanie i zarobić na tym jak najwięcej powinniśmy zainwestować w projekt wystroju, zaoszczędzi to nam czas, ułatwi wynajęcie oraz da pewność solidnie wykonanej pracy.

Nie tak dawno miałem przyjemność nocować u mojego kolegi, który jest odpowiedzialny za projekty elektrowni wodnych. Firma, w której pracuje pozwoliła mu na pracę zdalną z swojego mieszkania. Mieszkanie, które posiada nie jest zbyt wielkie a musiał zorganizować sobie sprzyjające warunki pracy. Skorzystał ze zbioru, który zawiera specjalne projekty sypialni połączone wraz z komfortowym miejscem pracy. Jego sypialni wyglądała mniej więcej tak: w jednym z kątów przeciwległym do okien znajdowało się całkiem spore łóżko a przed nim, patrząc w kierunku okna stała spora szafa na ubrania, przy ścianie zamontowany został ogromny blat biurka, na którym można rozłożyć ogromny projekt i zostanie jeszcze dużo miejsca na przybory i laptopa. Pokój został rozjaśniony jasnym kolorem ścian co dodało efektu przestrzeni czyli optycznie powiększyło pokój. Jednym z bardziej kluczowych elementów w pracy każdego architekta bądź projektanta jest odpowiednie świetlenie. W pokoju mojego zostały zamontowane 2 żyrandole oraz kilkanaście lamp nad blatem projektowym tak by z każdej strony padało światło i wszystko było widoczne jak na dłoni.

Wracając, klasyczne projekty sypialni tak jak sobie powiedzieliśmy powinny posiadać odpowiednie dobrany kolor ścian do koloru mieszkania, powinny posiadać też łóżko najlepiej jak największe i koniecznie z materacem z wyższej półki, czyli wykonany z odpowiednich materiałów, jak i jego konstrukcja powinna być przystosowana do tego, by jak najlepiej wypocząć, sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i jest bardzo ważne, by odpowiednio spędzać ten czas. Nierzadko zauważam, że w projektach sypialni ludzie montują telewizory, jest to przedmiot dający nam możliwość spędzania miło czasu samemu bądź z osobą drogą naszemu sercu, istotną kwestią tutaj jest to by przekątna ekranu była odpowiednio dobrana do odległości w jakiej znajdujemy się od telewizora, przecież nikt nie chce niszczyć sobie wzroku, poza przekątną ekranu jakość wyświetlanego obrazu powinna być jak najwyższej rozdzielczości. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie kina domowego , czyli zestawu głośników odpowiednio rozmieszczonych w pokoju, co pozwoli symulować nam obecność w kinie czy sali koncertowej, ścieżka dźwiękowa jest bardzo kluczowa przy oglądaniu filmów i bardzo poprawia odbiór filmu, co szczerze każdemu polecam. w zależności od warunków możemy na kilka sposobów umiejscowić telewizor: powiesić go na specjalnie do tego stworzonym wieszaku na ścianie co pozwoli nam zaoszczędzić dużo przestrzeni albo wykorzystać komodę by telewizor stał na niej. Ważną sprawą przy projektowaniu pokoju jest optymalizacja ułożenia poszczególnych rzeczy, by uzyskać maksymalny komfort przebywania w pokoju. Popularną rzeczą, która znajduje się w każdej sypialni jest szafka nocna, nie uwierzę, że są wśród nas ludzie, którzy nigdy nie czytali zajmującej książki jesiennym wieczorem w swoim wygodnym łóżku z kubeczkiem gorącej czekolady w ręce. Szafka nocna zajmuje mało miejsca i stanowi bardzo przyjemny dla oka dodatek do wystroju pokoju, a zarazem jest bardzo pomocna przy przebywaniu w pokoju, zawsze można odłożyć na nią książkę bądź okulary, żeby nie stała się im przypadkiem krzywda. Światło rozświetla nasz pokój, ale też czasem, gdy jest do za dużo psuje kompletnie nam humor, na szczęście ktoś kiedyś wymyślił zasłony. Zasłony są bardzo praktycznym rozwiązaniem, chronią przed światłem i bardzo ładnie się prezentują oczywiście, jeśli są odpowiednio dobranie do kolorów dominujących w pokoju oraz do kształtu rzeczy, jakie się w nim znajdują.

Podsumowując, możemy bez większych problemów znaleźć czy to w internecie czy to w prasie gotowe projekty sypialni, jeśli jednak chcemy stworzyć coś sami to proponuję zasięgnąć rady ekspertów w tej dziedzinie. Finalnie powinniśmy otrzymać miejsce przyjazna dla oka, jak i ciała pełne ciepłych kolorów i harmonii począwszy od koloru ściany kończąc na narzucie na pościel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here