wylewki epoksydowe

Nie ma wątpliwości, że podłoga jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania. To przecież podstawa ma być więc trwała, odporna, najlepszej jakości, do tego praktyczna i w pełni estetyczna. Decyzja o wyborze konkretnego podłoża musi być dokładnie przemyślana, inwestor nie może przecież pozwolić sobie na kolejny remont, a wymiana posadzki wiąże się przecież z tym generalnym.

Styl podłogi

Najczęściej stawia się na podłogi klasyczne, uniwersalne, które pasują do każdego wnętrza, a aranżacje udaje się sprawnie zmieniać poprzez wymianę dodatków dekoracyjnych, mebli czy dywanów.

Niewiele osób decyduje się na wybór podłogi, która byłaby typowa dla konkretnego stylu wnętrz. Najczęściej wybierane są panele, drewniany parkiet, płytki ceramiczne, gres. Dzisiaj coraz częściej docenia się również wylewki epoksydowe. Każdy rodzaj wymienionej posadzki spełnia wszystkie kryteria, które biorą pod uwagę właściciele nieruchomości.

Jakość posadzki

Jak już wspomnieliśmy, podłoga musi być nie tylko ładna, ale i łatwa w utrzymaniu. Ma być trwała, niepodatna na rysowanie, pękanie, odbarwianie. Ma być też odporna na ciężar, wysokie i niskie temperatury czy działanie wody. Wylewki epoksydowe to jedne z tych, które wykazują wszystkie te właściwości.

Obowiązujące trendy

Jeśli spojrzymy na wartości estetyczne i trendy, jakie współcześnie obowiązują w ramach urządzania wnętrz nieruchomości mieszkalnych, widać wyraźnie, że prym wiodą właśnie podłogi z żywicy. Te jeszcze do niedawna były stosowane jedynie w halach, magazynach, fabrykach i miejscach o dużej eksploatacji.

Dzisiaj podłoga z żywicy wykazuje najlepsze właściwości praktyczne, może być też dopasowana pod względem estetycznym. Żywicę można barwić, dodawać do niej drobinki kwarcu, dzięki czemu pięknie mieni się niczym brokat.

Najważniejsze jest jednak to, by podłoga w mieszkaniu była dopasowana do indywidualnych potrzeb oraz gustu. Ważna jest funkcjonalność, a nie design, bo moda zmienia się co kilka sezonów, a podłoże będzie przecież trwać w nieruchomości nawet wiele lat. Dobrym wyborem jest więc podłoga uniwersalna, a taka jest właśnie ta z żywicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here