Rodzaje śrub

Faktem jest, że powstaje coraz więcej różnego rodzaju śrub. Jakie wyróżniamy kategorie elementów tego typu? Jeśli interesuje Was taki temat, to serdecznie zapraszamy do dzisiejszej lektury. Dowiecie się także wielu cennych informacji na temat śrub z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym, które są bardzo często stosowane w rozmaitych branżach.

Jakie są kluczowe kategorie?

Firma STALMUT dokonała podziału w tym temacie na kilka różnych kategorii. Między innymi mamy śruby z łbem sześciokątnym. Co konkretnie może być wybrane przez Klienta zainteresowanego tym tematem? Na przykład elementy złączne sześciokątne z pełnym albo niepełnym gwintem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na akcesoria pasowane, produkty z kołnierzem lub takie, które są wykorzystywane do konstrukcji stalowych. Co jeszcze znajduje się w tej grupie? To między innymi śruby do połączeń sprężanych lub niesprężanych. Warto także wspomnieć o elementach złącznych drobnozwojnych sześciokątnych z pełnym albo niepełnym gwintem.

Do Waszej dyspozycji są także akcesoria z gniazdem sześciokątnym. Tutaj także opcji jest co niemiara. To między innymi śruby imbusowe. Bez żadnego kłopotu możecie zdecydować się na elementy złączne z łbem kulistym. Sporą popularnością cieszą się także akcesoria pasowane. W tej grupie znajdują się również produkty imbusowe ze specjalnym kołnierzem ząbkowanym itp.

Warto nieco więcej miejsca poświęcić elementom złącznym stożkowym z gniazdem sześciokątnym. Dlaczego? Są one bardzo chętnie stosowane w rozmaitych branżach. Między innymi w motoryzacji. Poza tym takie elementy złączne są z powodzeniem wykorzystywane przy budowie maszyn w zakładach ślusarskich. Bez problemu można je użyć w branży remontowo-budowlanej. Czym cechują się takie śruby z łbem stożkowym? Spełniają one normy DIN 7991/ISO 10642, występują w klasach wytrzymałości 8.8, 10.9 i 12.9 oraz mają metryczny rodzaj gwintu. Są odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Fachowcy zastosowali tutaj między innymi ocynk galwaniczny, ocynk płatkowy lub oksydowanie. Ewentualnie Klienci mogą zdecydować się na brak dodatkowej powłoki…

Co jeszcze znajduje się w ofercie?

Jakie jeszcze elementy złączne mogą być kupione? To między innymi śruby dwustronne. Bez żadnego kłopotu możecie postawić na akcesoria motylkowe lub oczkowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować także akcesoria kciukowe, fundamentowe, dociskowe itp. Osoby, które nie znajdą mimo wszystko żadnego odpowiadającego mu wariantu, mogą skorzystać z opcji wykonania na indywidualne zamówienie. W takiej sytuacji warto przedstawić swoje oczekiwania, które będą poparte między innymi opisem, rysunkiem lub dokładnymi wytycznymi – pod względem parametrów technicznych.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami Stalmut (https://stalmut.pl/oferta/sruby/)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here