Styl minimalistyczny - jakie meble oraz dodatki?

Moda dotycząca aranżacji naszych domów oraz mieszkań, jak zapewne zauważyliście, zmienia się cyklicznie. Co kilka, kilkanaście lat powracają do nas trendy, zazwyczaj nieco zmodyfikowane, ale baza zazwyczaj jest taka sama. Mamy za sobą siermiężny styl PRL, modernistyczne wnętrza, sielski shabby chic, styl prowansalski oraz glamour. Każdy z nich miał swoje charakterystyczne cechy, a przejście z jednego na drugi zazwyczaj wiązało się z radykalną wymianą mebli oraz dodatków. Całkowita zmiana stylu to również nie małe koszty, dlatego jeśli ktoś lubi być w zgodzie z panującymi trendami dotyczącymi wystroju wnętrz, miał nie lada wyzwanie finansowe. Nie ma to oczywiście miejsca w sytuacji kiedy któryś ze stylów idealnie oddaje nasze poczucie estetyki i czujemy się w nim świetnie. Zazwyczaj jednak bywa tak, że staramy się być poniekąd w zgodzie z trendami, ale tak naprawdę ogranicza się to wymiany dodatków. Ostatnimi czasy nastał czas na kolejny trend dotyczący wystroju wnętrz, a mianowicie na styl minimalistyczny.

Minimalizm to idealny wybór dla osób, które najlepiej czują się w jasnych, przestronnych pomieszczeniach, gdzie dodatki ograniczone są do minimum. Kolorem dominującym w projektach mieszkań w stylu minimalistycznym jest kolor biały. Dodatki są dobierane zgodnie z upodobaniami domowników. Najczęściej spotkamy się z mocnymi ciemnymi kolorami na przykład z granatem, ciemną zielenią czy też złotem. Najrzadziej spotykane są kolory jaskrawe, oranże czy fluorescencyjne. Styl minimalistyczny jako jeden z nielicznych może okazać się świetnym wyborem również dla osób, które chcą wyposażyć swoje mieszkanie niewielkim kosztem, a jednocześnie będzie wyglądało na modne i nowoczesne. W stylu minimalistycznym zazwyczaj do wyposażania pomieszczeń wykorzystywane są meble skandynawskie. Są to meble o prostej budowie, formie oraz fakturze. Decydując się na meble skandynawskie bardzo upraszczamy sobie sprawę w doborze poszczególnych elementów wyposażenia domu. Wszystkie są utrzymana w bardzo podobnym wzornictwie, niezależnie od producenta.
Najtańsze meble w stylu minimalistycznym, czyli meble skandynawskie oferuje nam bardzo znany market z wyposażeniem wnętrz. Znajdziemy w nim meble zarówno kuchenne, jadalniane,wyposażenie sypialni, łazienki, a nawet pokoju dziecięcego. Bardzo dużą zaletą mebli skandynawskich jest to, że wszystkie możemy kupić w niewielkiej wielkości paczkach i samemu złożyć je bez najmniejszego problemu. Dzięki temu znika nam problem opłaty za transport mebli do domu (ponieważ paczki zajmują naprawdę bardzo niewiele miejsca) oraz zaoszczędzimy pieniądze, które musielibyśmy zapłacić za ich złożenie specjalistom. W paczkach oprócz elementów potrzebnych do złożenia mebli znajdziemy bardzo szczegółowe instrukcje, które są zrozumiałe nawet dla najbardziej opornych osób. Wyjątek stanowią meble wypoczynkowe, które kupujemy oczywiście w całości.

Najczęstszym zarzutem, który jest rzucany meblom pochodzącym z sieci sklepów z meblami skandynawskimi jest ich trwałość, a dokładniej brak trwałości. Jednak jak w każdym innym przypadku jakość w dużej mierze zależy od tego z jakiej półki cenowej meble wybierzemy. Niestety nie mamy co się łudzić, że kupując regał czy też szafę za kilkadziesiąt złotych będzie nam służy dokładnie tyle samo czasu co te sięgające cena do kilkuset złotych. Pewne jest jednak to, że w stu procentach spełniają swoje funkcje i jeśli będą eksploatowane w prawidłowy sposób, z godnie z zaleceniami producenta, to mogą nam służyć wystarczająco długo.
Cena jest oczywiście adekwatna do tego jaki mebel chcemy zakupić. Możemy jednak rozmawiać w przypadku mebli skandynawskich o dużo niższych cenach niż w przypadku mebli na przykład wykonanych z litego drewna. Jest to zasługa przede wszystkim tego,że są to meble produkowane seryjnie od wielu lat. Produkcje seryjne są dla przedsiębiorców dużo tańsze do utrzymania a co za tym idzie mogą oni sprzedawać takie meble po dużo niższej cenie, niż producenci, którzy produkują tak zwane krótkie partie mebli, co wiąże się z kosztami zmian produkcyjnych. To, że meble są produkowane przez wiele lat w niezmiennej formie również można zaliczyć do ich bardzo dużej zalety. Wiele osób przyzwyczaja się do otaczających ich mebli lub porostu są zadowoleni z zakupionych mebli i chcą porostu zakupić ponownie taki sam mebel. W sieci z meblami skandynawskimi bez problemu kupimy ponownie taki sam mebel i będziemy mogli się nim cieszyć przez kolejne lata.

Styl minimalistyczny to nie tylko meble użytkowe, ale również całe mnóstwo potrzebnych dodatków. Jeśli zdecydujemy się na zakup dodatków w tym samym sklepie co meble skandynawskie, to będziemy mieli ułatwione zadanie. Dodatki dobierzemy w dowolnej, wybranej przez nas kolorystyce. Sklep ten podzielony jest na działy zgodnie z pomieszczeniami jakie musimy wyposażyć, to znaczy że w jednym miejscu kupimy wszystko co jest potrzebne do wystroju sypialni, czyli tekstylia, pościele, poduszki oraz, kołdry, podobnie w przypadku salonu, jadalni, łazienki oraz kuchni. znajdziemy to akcesoria kuchenne, począwszy od garnków po sztućce i zastawę, akcesoria łazienkowe, czyli ręczniki, pojemniki, a także typowo dekoracyjne rzeczy. Jest w tym sklepie cała gama kolorystyczna oraz zapachowa świec. Jak wiadomo przytulności w każdym pomieszczeniu nadają wszelakiego rodzaju tekstylia czyli poduszki, firany oraz zasłony.

Sieć handlowa, która w swojej ofercie ma przede wszystkim meble w stylu minimalistycznym nie jest jedyną taką na rynku. Coraz więcej firm decyduje się na produkcję mebli właśnie w takim stylu, głównie dlatego iż staje się on coraz popularniejszy wśród osób które aranżują swoje mieszkania. Udając się na przykład do lokalnej firmy produkującej właśnie takie meble, możemy liczyć na to iż będą mogły być wykonane na wymiar, co jest bardzo dużą zaletą.

Styl minimalistyczny ma dodatkową zaletę, mianowicie taką, że jeżeli będziemy już znudzeni otaczającymi nas przedmiotami i stylem minimalistycznym, to niewielkim nakładem finansowym możemy przejść na zupełnie nowy styl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here