Uchwyty do szafek kuchennych

Kuchnia jest wyjątkowym miejscem w mieszkaniu. Musi być przede wszystkim funkcjonalna, ale również estetyczna. Co więcej, wszystkie elementy jej wyposażenia muszą być odporne na działanie specyficznych czynników, jak wilgoć, woda czy wysoka temperatura i zabrudzenia. Okazuje się, że nie tylko wybór mebli kuchennych może być sporym problemem, ale również uchwytów do frontów szafek, które pozwalają na ich komfortowe wykorzystywanie. Co brać pod uwagę kupując uchwyty do mebli w kuchni? Wskazówki znajdziesz poniżej.

Wygoda użytkowania

Kuchnia jest „sercem” domu, to właśnie w niej spędza się najwięcej czasu. Okazuje się, że codzienne kulinaria muszą być realizowane w pełnym komforcie. Problemem nie może być otwieranie szafek, aby wyjąć niezbędne produkty spożywcze czy mały sprzęt AGD. Właśnie dlatego uchwyty meblowe powinny być dopasowane rozmiarem do każdego frontu. Zaleca się, aby były duże i wypukłe, dzięki czemu bez trudu można je złapać, aby otworzyć wybraną szafkę czy szufladę.

Materiał wykonania

Jak już wspomniano we wstępie, uchwyty do mebli kuchennych muszą być odporne na działanie różnych czynników, jakie występują w kuchni każdego dnia. Para wodna, wysoka temperatura, działanie wody, to tylko niektóre z nich. Uchwyty powinny być odporne na korozje, ale również zabrudzenia. Nie zawsze udaje się umyć ręce przed otworzeniem szafki. Zabrudzenia z tłuszczu czy buraków powinny schodzić z nich z łatwością.

Uchwyty a styl urządzania kuchni

Nie ma wątpliwości, że uchwyty kuchenne mogą stanowić jedną z głównych dekoracji kuchennej przestrzeni. Warto dobierać je zgodnie ze stylem całej aranżacji oraz mebli. Do wyboru są uchwyty klasyczne, ale też w stylu glamour czy loftowym. Można wybierać je kolorystycznie albo kształtem. Świetnie sprawdzają się uchwyty okrągłe, tzw. gałki, które obsługuje się w łatwy sposób.

W nowoczesnych kuchniach coraz częściej nie stosuje się uchwytów meblowych wcale. Szafki otwierają i zamykają się na tzw. klik. To świetne rozwiązanie, ale należy w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest front szafki. Zaleca się, aby wtedy nie były to szafki na tzw. wysoki połysk, ponieważ widać na nich „palcowanie”.

Rodzaje uchwytów do szafek kuchennych

Wyróżnia się wspomniane już gałki, które zresztą wybierane są najczęściej. Jeśli chodzi o uchwyty do szuflad, znacznie lepiej sprawdzą się tzw. uchwyty relingowe. To długie rączki, które ułatwiają ich otwieranie na prowadnicach.

Wybierając uchwyty meblowe do kuchni, uwagę można zwrócić na obowiązujące trendy. Zgodnie z nimi te najpopularniejsze uchwyty, to tzw. uchwyty krawędziowe. Są subtelne, praktycznie niewidoczne, a jednak w pełni funkcjonalne. Doskonale sprawdzają się w kuchniach urządzonych w stylu nowoczesnym.

Bez względu na wybór uchwytów, zawsze warto stawiać na ich najlepszą jakość. Dzięki temu mogą służyć z powodzeniem przez wiele lat. I chociaż inwestycja finansowa w uchwyty nie jest duża i można je często wymieniać, zmieniając tym samym design kuchennej przestrzeni, to funkcjonalność ma tutaj ogromne znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here