Przegląd regałów magazynowych – jak wybrać najlepsze rozwiązania?

0
573

Wybór regałów magazynowych zależy od specyfiki przestrzeni oraz potrzeb przedsiębiorstwa. Dowiedz się, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie i na które elementy należy zwrócić uwagę przy ich wyborze. Poznaj szczegóły i zadbaj o optymalną pracę magazynu.

Regały grawitacyjne — przepływowe

Regały przepływowe wyposażone są w poziomy zbudowane z ciągów przenośników rolkowych o niewielkim spadku. Załadunek odbywa się od czoła, a odbiór ma miejsce po przeciwnej stronie. Dzięki temu można oszczędzić czas i powierzchnię, a to nie jedyne zalety tych praktycznych konstrukcji. 

Regały grawitacyjne wykorzystują siłę ciążenia do umieszczania palet na miejscu. Następnie przesuwają się po rolkach. Natomiast bieżnia rolkowa wychylona jest nieznacznie względem podłoża w magazynie. Gdy paleta zostanie zrzucona z wózka widłowego, towar sam przemieszcza się na określoną odległość. Ponadto nie dochodzi do kolizji, gdyż regały wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia. 

Oczywiście warto kupować regały w sprawdzonych punktach. Doskonałą propozycją dla wymagających klientów może być oferta sklepu OMV. Zdecydowanie warto zapoznać się z asortymentem produktów.

Regały wjezdne

Ten system regałowy pozwoli na wykorzystanie nawet 85% powierzchni magazynowej. Rozwiązanie sprawdza się znakomicie w magazynach o małej rotacji. Regał wjezdny charakteryzuje się wsparciem palet na bocznych szynach. Natomiast wózek wjeżdża do korytarza paletowego i zapełnia go do końca. 

Warto nadmienić, że system wykonany jest ze stali i stanowi bardzo istotny element wyposażenia hali magazynowej. Obejmuje on kilka poziomów tuneli, a podłoże stanowią szyny. To pozwala na składowanie palet, a także umieszczenie towarów w tunelach. Wszystkie elementy konstrukcji dostosowane są do wózków widłowych, co zapewnia bardzo wysoką wygodę pracy. Przekonało się o tym wielu przedsiębiorców, którzy zawsze sięgają po nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania magazynowe. W sklepie OMV znajdziesz je bez problemu.

Regały tradycyjne

Często najprostsze rozwiązania są najlepsze i w wielu magazynach tradycyjne regały mogą okazać się niezastąpione. Konstrukcje te charakteryzują się modułową budową oraz wygodną regulacją wysokości poziomów, dzięki czemu możesz stworzyć system idealnie dopasowany do potrzeb firmy. 

W przypadku regałów tradycyjnych palety opierają się na belkach o właściwie dobranej długości oraz nośności. Dzięki temu możliwe jest wypełnienie w postaci podpór pod gitterboxy lub beczki czy kraty pomostowe. Zdecydowanie warto rzucić okiem na ofertę sklepu OMV, w którym na pewno znajdziesz idealnie dopasowane regały. 

Ponadto podczas zakupów zawsze możesz liczyć na fachowe doradztwo ze strony obsługi. Dzięki temu z łatwością dokonasz najlepszego wyboru. Dołącz do wielu zadowolonych przedsiębiorców i zadbaj o wydajność oraz komfort pracy w magazynie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here