Zielone rolety jako wyjątkowy dodatek do ciekawego pomieszczenia

Zielone rolety okienne mogą stanowić intrygujący dodatek do pomieszczenia. Naszym zdaniem na szczególną uwagę zasługują sobie wśród nich rolety jasne, w odcieniach takich jak limonkowy czy pistacjowy. Odznaczają się szczególnie miłym dla oka kolorem i są świetnym uzupełnieniem nawet w ciemniejszym pokoju. A do jakich mebli i ścian będą szczególnie pasować? Zobaczmy wspólnie!

Zielone rolety do jasnych ścian i mebli

Lubisz jasną kolorystykę w domu i pragniesz urządzić go tak, aby każde pomieszczenie zachwycało swoimi świetlistymi barwami? W takim razie możemy ci szczególnie polecić połączenie białych ścian i mebli z limonkowymi roletami dzień i noc. Będzie się ono odznaczać wyjątkowym czarem i świetlistością, ponieważ kolor limonkowy idealnie podkreśla blask przesączającego się delikatnie do środka słońca. Nie jest wówczas ani zbyt ostry, ani też nie powoduje zbyt mocnego przyciemnienia pomieszczenia.

Dodatkowo, jasnozielone rolety idealnie prezentują się w połączeniu z białymi ścianami. Są wyraziste, wesołe i optymistyczne. Kojarzą się nam ze świeżymi liśćmi, wspaniałą przyrodą, która nas otacza, a także z radosnym czasem spędzonym na łonie natury. W połączeniu z białymi ścianami i meblami tworzą wyrafinowane połączenie, które jednocześnie ma w sobie coś oryginalnego.

Zielone rolety do ciemniejszego wnętrza

Być może nie przepadasz za idealnie białymi ścianami i meblami, zwłaszcza jeśli kojarzą ci się z wystrojem szpitala, jak często ma to miejsce. W takim przypadku stanowczo powinieneś zwrócić uwagę na inne możliwości aranżacyjne, które uwzględniają jasnozielone rolety okienne. Mogą to być na przykład ciemnozielone abo pomarańczowe ściany, których intensywna barwa przykuje twoją uwagę. Aby nieco je rozjaśnić, warto dodać właśnie jaśniejsze elementy, a świetliste, limonkowe rolety (albo pistacjowe, jeśli wolisz chłodne odcienie) na pewno świetnie się sprawdzą w tym względzie.

Możesz też połączyć oba podejścia i zastosować zielone rolety okienne do białych ścian i ciemniejszych mebli, na przykład w odcieniu naturalnego drewna mahoniowego lub hebanowego. W tym przypadku wszystkie trzy barwy będą się ze sobą pięknie komponować i pozwolą ci cieszyć się intrygującym pomieszczeniem o innowacyjnych barwach.

Rolety mini dzień noc

Na szczególną uwagę zasługują sobie rolety typu dzień noc o budowie rolet mini, czyli pozbawione kasety, jakie można zobaczyć pod adresem https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc/zielone-rolety-dzien-noc. Mają zachwycającą limonkową barwę, a dzięki przeplatającym się paskom tkanin o różnych gęstościach pomagają w dowolnej regulacji naświetlenia w pomieszczeniu. Ułatwiają stworzenie intrygującej aranżacji, w której ilość światła zależy od potrzeb, a jaśniejsze i ciemniejsze paski stają się dodatkową ozdobą pokoju.

Rolety typu mini są szczególnie polecane do pomieszczeń, w których pragniemy zachować minimalistyczny, lekki wygląd okien. Pozwalają na ich szerokie otwieranie, ponieważ samodzielnie zawieszona rolka nie opiera się o wykusz okna tak jak kaseta. Są też łatwe w montażu i nie wymagają ingerencji w ramę okienną, co stanowi ich dodatkowe atuty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here