Brodziki i wanny

Brodziki i wanny są niezbędnymi elementami wyposażenia w każdej łazience. To one są nam konieczne do utrzymania higieny i zdrowia, to właśnie bez nich nie bylibyśmy w stanie dobrze wypocząć. W końcu nic nie rozluźnia tak doskonale jak długa, gorąca kąpiel w wannie pełnej pachnącej soli czy przyjemnego dla ciała żelu. Co zatem warto wiedzieć przed instalacją tych niezbędnych akcesoriów?

Wanna czy brodzik? A może oba?

Zanim zaczniemy rozważać inne kwestie, warto zastanowić się, co w ogóle wybierzemy do naszej łazienki. Większość z nas musi zdecydować, czy wykorzysta wannę, czy brodzik, ponieważ nie ma możliwości zainstalowania obydwu z nich w jednym pomieszczeniu. Dlatego też należy dobrze przemyśleć tę kwestię i rozważyć wszystkie za i przeciw, które będą dotyczyć poszczególnych rozwiązań.

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad miejscem, które posiadamy w łazience. Czy wystarczy na ustawienie komfortowej wanny? A może jest zbyt małe i jedyne, co wstawimy, to maleńka wanienka, która nie pozwoli na swobodną kąpiel? W takim przypadku często znacznie lepszym rozwiązaniem jest jednak prysznic, który będzie wyglądał lepiej i zapewni większą wygodę.

Durga kwestia to oczywiście nasze osobiste preferencje oraz możliwości, jakie mają wszyscy członkowie rodziny. Wiek czy niepełnosprawność choćby jednej z osób, które będą korzystać z łazienki, mocno wpływają na to, które z rozwiązań wybierzemy. Dla wielu starszych ludzi jest bowiem problematyczne wchodzenie do wanny, co automatycznie determinuje wybór brodzika.

Typ brodzika lub wanny

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na brodzik, wannę, czy może na oba te elementy, będziesz musiał podjąć także decyzję dotycząca ich konkretnego kształtu. Wanny mogą być wolnostojące, przyścienne, narażone czy asymetryczne. Wyróżniamy takie, które stawiamy bezpośrednio na podłodze, ale też wanny na nóżkach w stylu retro. Od tego, jaką konkretnie mają konstrukcję, będzie na przykład zależało, jakiego rodzaju akcesoria wybierzemy. Przykładem mogą być syfony Ravak, które różnią się sposobem działania i muszą być dopasowane do konkretnych wanien.

Z kolei w przypadku brodzika możemy zastanowić się nad wyższym lub niższym. Niektóre brodziki mają tradycyjną budowę i wymagają wchodzenia do nich przez próg, inne są płaskie i przypominają swoją konstrukcją prysznice typu walk-in. Również w tym przypadku konkretny wybór determinuje, jakie akcesoria będą nam potrzebne, w tym jak będzie wyglądał syfon odpływowy.

Brodziki typu walk-in

Specyficzną kategorię brodzików stanowią brodziki walk-in, które również należy rozważyć wśród różnych możliwości. Są ustawione bezpośrednio na posadzce i łączone z nią w szczelny sposób. Nie wymagają wykorzystania klasycznych syfonów odpływowych do brodzików i wanien, ponieważ odpływy są w tym przypadku umieszczone bezpośrednio w podłodze.

Brodziki walk-in są coraz chętniej instalowane ze względu na elegancję i dużą przestrzeń, którą mogą oferować. Wiele osób docenia też sposób instalacji i otwierania drzwi, które uchylają się jak klasyczne drzwi pokojowe, co ułatwia wchodzenie pod prysznic i zapewnia ich wyjątkowo długą trwałość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here