żyrandol do salonu

Oświetlenie jest niezwykle potrzebne w każdym pomieszczeniu. W salonie powinno spełniać nie tylko rolę akcesorium, które zapewnia odpowiednią jasność, ale także funkcję ozdobną. Dlatego warto wybrać dodatek do mieszkania lub domu, który będzie świetnie pasował do całego wystroju, a także wpisze się w aktualne trendy.

Żyrandol: akcesorium, które przyciąga wzrok

Żyrandol jest elementem wystroju wnętrza, który zawsze przyciąga wzrok domowników i przychodzących do nich gości. Zazwyczaj znajduje się na środku, choć w przypadku dużych pomieszczeń mogą znajdować się w nim nawet dwa, symetrycznie rozstawione żyrandole. Dzięki temu lepiej rozświetlają pomieszczenie, a jednocześnie sprawiają, że uzyskuje ono jeszcze piękniejszy wygląd.

Pamiętając o tym, warto wybrać żyrandol, który idealnie pasuje do wystroju całego wnętrza. Jeśli jest ono urządzone nowocześnie, można zdecydować się na model z elementami z tworzyw sztucznych, które idealnie wpasują się w futurystyczne wnętrza. Z kolei w industrialnych i loftowych klimatach można zastosować żyrandole pełne szkła i metalu. Do klasycznych, sielskich pomieszczeń, a także wnętrz skandynawskich, mogą pasować te, które posiadają elementy drewniane.

Decydując się na konkretny typ żyrandola, warto także zastanowić się nad jego wielkości i umieszczeniem, dzięki czemu zapewni on najlepsze oświetlenie salonu. W przypadku niektórych wnętrz idealnym pomysłem może być duże akcesorium, wyposażone w kilka, czy nawet kilkanaście żarówek.

Duże szklane kule

Niezwykłym żyrandolem jest czarno-złoty French Bistro II, dostępny w sklepie AlmiDecor. Posiada średnicę 102 cm i aż 12 żarówek, dzięki czemu zapewnia naprawdę dużo światła, które równomiernie rozchodzi się na każdą stronę pomieszczenia. Z tego powodu świetnie sprawdzi się w przestronnych wnętrzach, które potrzebują wyrazistego, mocnego światła.

Dzięki wykorzystaniu metalu i szkła, a także prostej stylistyce, jest doskonałym żyrandolem do nowoczesnych, loftowych salonów. Będzie idealnie współgrał z prostym, nieco surowym wystrojem i dużymi przestrzeniami.

Blask w stylu glamour

Pomieszczenia urządzone w stylu glamour cechują się przepychem i blaskiem. Ich zasadniczą cechą jest ciekawe łączenie takich kolorów jak czerń, biel i złoto lub srebro, a także stosowanie elementów rozpraszających światło. Kryształowy żyrandol doskonale wpisuje się w ten klimat, zapewniając bogatą iluminację oraz piękne rozproszenie światła na każdym krysztale. Za sprawą dużych rozmiarów świetnie sprawdzi się w najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeniach.

Prostota i nuta klasyki

Żyrandol srebrny Miller EH to przykład dodatku do wnętrza o nowoczesno-klasycznym charakterze. Dzięki zastosowaniu prostej konstrukcji oraz wrzecionowatych żarówek przywodzi na myśl tradycyjne świece, a jednocześnie ma innowacyjny styl, który sprawia, że będzie gustownym dodatkiem praktycznie do każdego wnętrza. Pomiędzy nimi znalazły się także podłużne, bardziej nowoczesne żarówki, które dodają mu niezwykłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here