modne lampy

Moda niejedno ma imię. Przekonał się o tym chyba każdy, kto śledzi magazyny modowe, jednak fakt ten nie zdziwi także osób, które interesują się dekoracją wnętrz. Na tym polu trendy są bardzo zmienne, jednak często można odkryć, że niekoniecznie zwalczają się wzajemnie. To co może się wydawać przestarzałym rozwiązaniem wnętrzarskim, często wraca w nowej, ciekawszej wersji, po tym jak kreatywny architekt czy projektant postanowi zainspirować się dawnymi czasami. To właśnie dlatego amatorzy stylu retro, którzy kochają nawiązania do minionych epok, nie muszą przeszukiwać antykwariatów, aby wyposażyć swoje mieszkanie. Powstaje dziś mnóstwo ciekawych propozycji jeśli chodzi o meble i dodatki, które wykonane są w stylu retro. Co jednak z kwestią oświetlenia? Czy musimy zdać się na lampy oliwne, jeśli nie chcemy zburzyć klimatu dawnych czasów? Na szczęście marki, takie jak Lemir, tworzą wyjątkowe lampy retro, które mimo unikalnego wyglądu, pełnią swoją główną funkcję równie dobrze, jak ich uwspółcześnione odpowiedniki.

Lemir – o marce

Jak się często okazuje, te firmy, które dziś uznajemy za najbardziej nowoczesne, posiadają długoletnią tradycję oraz doświadczenie w branży. W końcu wypracowanie innowacyjnych rozwiązań wymaga czasu. Lemir jest właśnie jednym z takich intensywnie rozwijających się przedsiębiorstw, które działają od dziesięcioleci. Historia marki sięga 1967 roku. Przez ponad 50 lat udało się rozbudować katalog produktów i wypracować sobie dobre imię w branży oświetleniowej. Lampy od Lemir reprezentują różne style w aranżacji wnętrz, jednak szczególnie warte uwagi są te, które zostały zainspirowane stylem retro.

Lemir – czym jest styl retro?

Czym charakteryzuje się styl retro? Każdemu może kojarzyć się z czymś trochę innym i nic w tym dziwnego, gdyż jego definicja jest bardzo ogólna. Z zasady nawiązuje on do dawnych czasów, ale nie dookreśla, o jaki okres konkretnie chodzi. Lata 50? 60? A może średniowiecze? To zależy od nas i od tego, jaka epoka nas fascynuje. Możemy zatem ubrać salon w złoto i misternie rzeźbione ozdoby, aby stworzyć tam królewskie komnaty. Inni miłośnicy retro stworzą na przykład charakterystyczną czarno-białą kuchnię lub łazienkę, a jeszcze inni powieszą plakaty starych filmów. Lemir rozbudował swoją ofertę na tyle, aby możliwe było dobranie lampy w stylu retro do swojego wnętrza, niezależnie od tego, jak zinterpretowaliśmy to pojęcie.

Lemir – jak wykorzystać lampy w stylizacjach retro?

Jeśli jesteśmy zafascynowani aranżacjami w stylu królewskim, powinniśmy poszukać w katalogu Lemir, pięknego żyrandolu w starodawnym stylu. Dobrym przykładem jest model Alladyn lub Antares. Złocona rama oraz zdobienia z pewnością świetnie się sprawdzą w pełnym przepychu salonie, pod warunkiem oczywiście, że naszym problemem nie jest niski sufit. Wówczas powinniśmy zdecydować się raczej na plafon, a dworski klimat wykreować stylizowanymi kinkietami. Można je obejrzeć tutaj https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/4_lemir. Jak jednak zastosować lampy Lemir w innych wersjach stylizacji retro? Lampy i kinkiety z serii Ajla na pewno dobrze odnajdą się w funkcjonalnym wnętrzu, takim jak retro kuchnia z czasów PRL i sprawią, że zapanuje tam unikalny klimat. Jeśli jednak zależy nam na elegancji i szyku, powinniśmy sięgnąć po inspiracje sprzed kilku dziesięcioleci, wykorzystujące materiałowe abażury oraz ozdobne kryształki. Dobrym przykładem będzie tutaj kolekcja lamp Agila, w której możemy dostać żyrandol, kinkiet, a nawet oryginalną lampkę stołową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here