Kotwy do drewna i ich rodzaje

Podpieranie drewnianych słupów okazuje się przydatne w różnych sytuacjach. Najczęściej wtedy, kiedy planowane są prace związane ze stawianiem elementów architektury ogrodowej. Tu można wskazać wszelkiego rodzaju pergole, altany czy inne konstrukcje mające służyć eksponowaniu roślinności. Nie sposób pominąć także wiat garażowych, które na wielu posesjach stanowią sposób na parkowanie pojazdów, zwłaszcza w okresie występowania mniej inwazyjnej pogody. Solidna podstawa pod słup drewniany w dużej mierze wpływa na to, czy takie konstrukcje będą stabilne i wytrzymałe.

Kotwienie drewnianych słupów – jak się za nie zabrać?

Kluczowa sprawa to pewne i trwałe osadzenie słupa drewnianego w gruncie. Jeśli nie uda się tego zrobić, konstrukcja jako taka staje pod znakiem zapytania. Bywa, że amatorsko wykonana pergola czy wiata po jakimś czasie stanie się chybotliwa lub ulegnie całkowitemu zawaleniu. To groźne dla zdrowia i życia ludzi, a także dla bezpieczeństwa mienia. Dlatego trzeba przestrzegać pewnych wymogów i korzystać z odpowiednich technik montażowych. Kotwy do drewna mają tu bardzo ważną rolę do odegrania. Jakie są ich cechy techniczne?

Wykonanie kotew do drewna – co decyduje o ich walorach użytkowych?

Podstawy słupa drewnianego standardowo są produkowane z gatunkowej blachy stalowej z ocynkiem galwanicznym, który zapobiega korozji oraz negatywnemu wpływowi czynników atmosferycznych. W zależności od uwarunkowań można korzystać z kotew wbijanych lub murowanych. Użycie konkretnego wariantu zależy od tego, czy na powierzchni już znalazła się wylewka betonowa, czy jeszcze jej nie zastosowano. Poza tym można wskazać także kotwy do słupów drewnianych przykręcane, których położenie w podłożu można w razie potrzeby zmieniać. Inne z dostępnych modeli kotew posiadają regulację – można płynnie zmieniać ich wysokość względem podłoża i odległość słupa od gruntu.

Gdzie znaleźć dobre kotwy do drewna i nie przepłacić?

Konsumenci zainteresowani nabyciem odpowiednich rozwiązań kotwiących mają dziś spore możliwości. Sklepy specjalistyczne dysponują szeroką gamą takich produktów. Jeśli komuś zależy na niższych cenach, warto zwrócić uwagę na asortyment sklepów internetowych. Jednym z nich jest hurtownia metalowa e-Armet.pl. – Posiadamy w naszym katalogu różne typy kotew. Podstawa pod słup drewniany zalicza się do popularnych rozwiązań montażowych – mówi pan Przemysław, ekspert sklepu. – Ceny są naprawdę atrakcyjne, co przekłada się na dużą liczbę realizowanych zamówień – dodaje. Konsumenci mają więc pole wyboru, a dobre kotwy nie muszą być sporą inwestycją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here