meble na balkon
fot. pexels.com

Sezon wiosenno-letni aż prosi się o to, aby spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. To dobry moment na to, aby zadbać o swój balkon i stworzyć w nim atmosferę do relaksu i spędzania czasu na wolnym powietrzu. Sprawdź, jakie meble najlepiej sprawdzą się na balkonie!

Zobacz też: http://radiobc.pl/meble-balkonowe/

Strefa chillu

Jeśli chcesz przygotować swój balkon na ciepłe dni, zapisz sobie co planujesz zrobić i poszukaj inspiracji w Internecie na wygląd tej przestrzeni. Balkony mają różne rozmiary, zatem zmierz również swoją przestrzeń, aby później nie zaskoczyć się okrojonymi możliwościami!

Przygotowując balkon do zmian, najpierw go uprzątnij i usuń wszystkie zbędne rzeczy. Skoro chcesz go zmienić, to nie czas na sentymenty, a czas działać!

Zmierz rozmiar podłogi, policz ile ma m2, a także zmierz wysokość balustrady, ścian, które możesz zaaranżować oraz odległości od wejścia na balkon.

Zaplanuj swoje zakupy

Zaplanuj dokładnie, co chcesz kupić. Czy będziesz zmieniać podłogę? Czy tylko meble cię interesują? Czy planujesz mieć kwiatki i lampki solarne? Wszystko zapisz na kartce i sprawdź oferty sklepów.

Na balkonie doskonale sprawdzą się meble drewniane, ale również te wykonane z rattanu lub wikliny. Meble z naturalnych materiałów wprowadzają nas w stan ukojenia oraz relaksu, a przecież właśnie o to chodzi, prawda? Dodatkowo meble z tych materiałów otwierają przestrzeń i pięknie się prezentują w otoczeniu kwiatów balkonowych oraz roślinek.

Do zestawu mebli dobierz koniecznie jakiś mały stoliczek, na którym będziesz mógł postawić lampkę, kwiatek lub kawę, gdy będziesz się relaksować na balkonie. Rozważ również zmianę podłogi balkonowej. Te, które są wykonane przez firmę budowlaną na zlecenie właścicieli budynku mieszkalnego zazwyczaj są brzydkie, zatem warto je ozdobić. Możesz to zrobić poprzesz drewnianą podłogę, którą kupisz w kawałkach w sklepach budowlanych. Taką podłogę można nałożyć na tę, która jest z urzędu na balkonie, zatem nie trzeba niczego skuwać.

Przeczytaj też: http://www.scandinavianhouse.pl/ukochane-stare-meble/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here