zakup paneli podłogowych - które wybrać?

Panele podłogowe mają ogromny wpływ na charakter naszego mieszkania. Dlatego tak ważny jest ich odpowiedni wybór. Poszczególne rodzaje, które są dostępne w sklepie różnią się między sobą kolorem i fakturą, ale to nie wszystko budowa i trwałość również jest inna. Stojąc przed wyborem paneli do swojego mieszkania, warto wziąć pod uwagę nie tylko ich cenę, ale również cechy poszczególnych produktów. Co jest ważne?

Jakie panele podłogowe wybrać?

Aby wybrać dobre panele, które posłużą nam przez dłuższy okres czasu, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze nie powinniśmy wybierać paneli z najniższej półki, akurat w przypadku tego produktu, niska cena świadczy o jakości. Kolejna ważna sprawa to grubość paneli, im są one grubsze, tym będą bardziej stabilne i odporne na zniszczenia. Istotna jest także klasa ścieralności. To ona informuje nas o tym w jakim stopniu materiał jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia.

Jakie panele podłogowe będą odpowiednie do kuchni?

Wiele osób ma obawy przed położeniem paneli w kuchni. Niesłusznie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie. Jeżeli wybierzemy odpowiedni ich rodzaj, nie musimy obawiać się wilgoci oraz uszkodzeń. Obecnie na rynku bez większego problemu dostaniemy panele podłogowe o podwyższonej wilgotności. W przypadku kuchni najlepszym wyborem będzie rodzaj paneli o klasie ścieralności AC4 oraz klasie użyteczności 23. Co jest jeszcze ważne w przypadku paneli podłogowych do kuchni? Powinny posiadać rdzeń, który będzie wykonany z płyty HDF.

Panele podłogowe, a ogrzewanie podłogowe

Jeżeli w pomieszczeniu, w którym chcemy położyć panele znajduję się ogrzewanie podłogowe, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zastosować takie rozwiązanie. Mimo, że panele podłogowe nie są za bardzo odporne na zmianę temperatur i znacznie gorzej radzą sobie z oddawaniem ciepła, to nie oznacza, że musimy z nich rezygnować.

Aby być zadowolonym z efektu wystarczy zadbać o to, żeby instalacja grzewcza była w prawidłowy sposób rozprowadzona. Oprócz tego istotny jest rodzaj paneli podłogowych, najlepiej w takim przypadku sprawdzą się te laminowane. Czemu? Ponieważ ich grubość oraz gęstość jest mniejsza, czyli posiadają gorsze właściwości izolujące.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-wybrac-panele-podlogowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here