płytki w nowym stylu

Łazienka powinna być funkcjonalna? To oczywiste. Ale użyteczność i komfort to nie wszystkie wymarzone cechy łazienki, czyli szczególnego miejsca, w którym pragniemy się zrelaksować wieczorami, jak i wchodzić z energią w nowe dni. Aby nasza łazienka realizowała te istotne zadania, musi spełniać określone warunki, również estetyczne. Dzięki różnorodnej ofercie materiałów dekoracyjnych, takich jak popularne płytki ścienne i podłogowe, każdy z nas może stworzyć łazienkę swoich marzeń. 

Do małej i większej łazienki

Rynek oferuje niemal nieskończoną liczbę kolekcji płytek idealnych do łazienek – zarówno mniejszych, jak i większych, nowoczesnych, awangardowych, jak i rustykalnych czy też będących swego rodzaju kompilacją”różnych stylów. 

Dzięki tak dużemu wyborowi (wielkości płytek, kolorów, faktur itp.), każdy może zaaranżować łazienkę w stylu, który preferuje. Może też dać się ponieść wyobraźni i stworzyć wnętrze eklektyczne albo przeciwnie – utrzymane w jednej stylistyce i w stonowanej gamie barw.

Decydując się na dane rozwiązanie estetyczne, warto mieć na uwadze kluczowe cechy naszej łazienki, tak, aby efekt końcowy nie odbiegał od planów. Musimy zdawać sobie sprawę, że nie na każdej powierzchni i nie na każdym metrażu dany wzór płytek czy ich kolor będzie się prezentował tak samo.

Jeśli nasza łazienka nie jest duża, nie powinniśmy się decydować na zakup płytek w ciemnym kolorze – osiągniemy wówczas niechciany efekt dodatkowego “zredukowania” niewielkiej łazienki. 

Co jeśli mimo wszystko marzymy np. o modnym, grafitowym odcieniu płytek? Dobrym rozwiązaniem będzie “potraktowanie” ich jako elementu dekoracyjnego. W niewielkiej łazience świetnie zaprezentują się natomiast jasne płytki, odbijające światło.

Dysponując dużą łazienką, możemy sobie pozwolić na więcej pomysłów aranżacyjnych i wybrać np. płytki w kolorze grafitu, kamienia, z elementami czarnymi, płytki z połyskiem, polerowane albo matowe.

Klasyka z nutą nowoczesności

Zarówno ciemniejsze, jak i jaśniejsze, czy też wyraziste kolory płytek (np. czerwień) znajdziemy w cieszących się dużym uznaniem kolekcjach płytek Nowa Gala. Produkty tej marki zyskały popularność dzięki połączeniu w ich estetyce cech klasycznych i nowoczesnych. 

Płytki te wyróżniają się spokojną elegancją. Są to niewątpliwie artykuły z klasą, idealne do różnych łazienek – zarówno utrzymanych w stylistyce tradycyjnej, jak i bardziej nowoczesnej, w tym minimalistycznej.

Płytki z kolekcji: Signum, Lumina, Golden Beige, Frost White, Aquamarina, Silver Grey, czy Imperial Graphite – już samym “nazewnictwem” wskazują kierunek estetyczny, jakim podąża marka, a wraz z nią jej klienci.

To propozycje skierowane do osób ceniących sobie szyk, prostotę i stonowanie, choć nie bez elementów, które taki styl podkreślają – oznacza to, że pośród takich kolorów jak beż, szary, czarny, grafitowy, biały, znajdziemy tu także akcent bardziej energetyczny – np. płytki czerwone.

Nowa Gala oferuje płytki w różnych rozmiarach, z połyskiem, matowe i o powierzchni zwanej lappato (półpoler). 

Uwagę zwracają też modne mozaiki, które – podobnie jak inne płytki spod znaku Nowej Gali – wyróżniają się lekkością i szlachetnością. Inspirująco prezentuje się np. mozaika w kolorze jasnego kamienia, w połączeniu z ciemniejszymi, tradycyjnymi w kształcie płytkami – szarym kamieniem lub grafitem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here