Nowoczesne akcesoria do ogrodów warzywnych

W ostatnich latach coraz więcej osób zakłada przydomowy ogródek warzywny. Nic dziwnego. Takie samodzielne uprawianie warzyw i owoców to zarówno świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, ale również szansa na spożywanie wysokiej jakości produktów roślinnych. Własne marchewki, szczypiorek, sałata czy truskawki są wolne od sztucznych nawozów i po prostu smaczniejsze. Wśród nas ciągle są jednak ludzie, którzy twierdzą, że warzywniak szpeci ogród. Warto mieć jednak świadomość, że w sprzedaży dostępne są eleganckie akcesoria, które sprawiają, że ogródek wygląda stylowo.

Estetyczne zbiorniki na deszczówkę

Uprawa warzyw i owoców w ogrodzie to bardzo praktyczne rozwiązanie. Jednak, aby zebrać choćby najmniejsze plony, należy najpierw trochę popracować. Żadna roślina nie przetrwa bez wody. Ważną kwestią jest zatem organizacja systemu podlewania. Jeszcze do niedawna najprostszym sposobem było podłączenie węża ogrodowego do kranika w ścianie domu. Jednak coraz wyższe rachunki za wodę, motywują właścicieli domków jednorodzinnych do zmiany takiej formy podlewania.

Z całą pewnością godne polecenia są zbiorniki na deszczówkę. Woda opadowa może być bez najmniejszego problemu używana do podlewania. I, co ważne, jest darmowa. Podczas opadów pojemnik na deszczówkę szybko się napełnia. Z kolei w słoneczne dni stanowi źródło do podlewania warzywniaka.

Zbiorniki na deszczówkę dostępne są w różnych wariantach. Niektórzy decydują się na zakup ogromnego używanego pojemnika, w którym przewożono jakieś nieszkodliwe substancje. Jednak taka instalacja zajmuje sporo miejsca i jest nieestetyczna. Warto wiedzieć, że sklep internetowy Donice-Zadora.pl proponuje efektowne i praktyczne zbiorniki na deszczówkę o pojemności 165 i 285 litrów. Do wyboru są modele w różnych kolorach, np. białym, czarnym, czerwonym, brązowym, zielonym. Zbiorniki wyposażone są w kranik umożliwiający napełnienie konewki lub wiaderka oraz korek spustowy, dzięki któremu można całkowicie opróżnić zbiornik z wody

Nowoczesne rabaty warzywne

Kolejną propozycją, która pozwoli stworzyć estetycznie wyglądający warzywniak, jest nowoczesna rabata warzywna. Jest to mianowicie donica na nóżkach. Podniesienie warzywniaka ponad poziom gruntu to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Warzywniak pozwala na wygodne wykonywanie prac pielęgnacyjnych bez konieczności ciągłego schylania się i obciążania w ten sposób kręgosłupa. Taka podwyższona rabata pozwala również zabezpieczyć uprawy przed szkodnikami, bawiącymi się dziećmi, domowymi zwierzętami lub po prostu przypadkowym zadeptaniem.

Rabaty warzywne z nóżkami posiadają jeszcze jedną, istotną zaletę – można je przestawiać. W ten sposób każdy ogrodnik może dostosować lokalizację donicy do wymagań w zakresie uprawy konkretnej rośliny. Nowoczesne rabaty nadają się nie tylko do ustawienia w ogrodzie, ale także na tarasie lub balkonie.

Donice ogrodowe

Producenci akcesoriów ogrodowych oferują bardzo szeroki wachlarz donic. Sklep Donice-Zadora.pl posiada w swoim asortymencie produkty różnego przeznaczenia. Z powodzeniem można tutaj nabyć podłużne, wysokie donice, dedykowane do uprawy ziół, jak również pojemniki, w których urosną drzewka cytrusowe, jak i doniczki wiszące – idealne do truskawek.

Wszystkie produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania, dbałością o szczegóły, niebanalnym designem i funkcjonalnością. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się donice wyposażone w wewnętrzny wkład zintegrowany z systemem nawadniania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here