Projekty domów parterowych

Każdy inwestor zaraz po zakupie działki pod zabudowę wyobraża sobie siebie i swoją rodzinę w pięknym, nowoczesnym domu. Taki obraz stanowi motywację do podejmowania wysiłków w celu realizacji marzenia. Jednak od momentu zakupu działki do wprowadzenia się jeszcze długa droga. Trzeba podjąć mnóstwo ważnych decyzji zanim uda się doprowadzić do skutku podjęte działania. W tym artykule skupimy się na etapie wyboru projektu domu. Omówimy projekty domów parterowych oraz ich zalety.

Projekty domów parterowych – dla kogo okażą się odpowiednie?

Wybór liczby kondygnacji jest równie ważny, co wybór metrażu. Decyzja bezpośrednio przełoży się na komfort domowników. Jednak przed jej podjęciem warto rozważyć takie kwestie, jak liczba lokatorów, wielkość działki oraz budżet. Czasem, mimo najszczerszych chęci, nie da się wybudować wymarzonego domu, ponieważ nie pozwalają na to warunki. Wąska działka może uniemożliwić realizację projektu domu parterowego. Chociaż pracownie projektowe oferują nam obecnie mnóstwo ciekawych opcji, lepszym rozwiązaniem w tym przypadku wciąż wydaje się dom piętrowy. Projekty domów parterowych raczej nie sprawdzą się przy dużej liczbie domowników. Każdy potrzebuje przestrzeni dla siebie i prywatności, a konstrukcja piętrowa pozwala na zastosowanie lepszego rozkładu pomieszczeń. Dla kogo w takim razie najlepsze będą projekty domów parterowych? Przede wszystkim dla osób ceniących nowoczesny design. W tego typu konstrukcjach świetnie poczują się single i bezdzietne pary. Nie oznacza to jednak, że rodzinom o klasycznym modelu 2+1 taki budynek nie przypadnie do gustu. Wręcz przeciwnie – brak schodów oznacza bezpieczeństwo. Poza tym wszyscy domownicy są na jednym piętrze, więc mają do siebie łatwy dostęp. Szczególnie docenią to rodzice małych dzieci. Wraz z eleganckim gankiem i pięknym ogrodem, dom parterowy będzie stanowił doskonałą kompozycję. Można stworzyć na zewnątrz plac zabaw, na którym będą bawiły się pociechy.

Projekty domów parterowych – w czym górują nad piętrowymi?

Projekty domów parterowych mają mnóstwo zalet. Jedną z nich jest fakt, że są tańsze w budowie. Dodatkowa kondygnacja zawsze uszczupla budżet, nierzadko w znaczący sposób. Tańsza okaże się również eksploatacja takich budowli. Zdecydowanie łatwiej i szybciej je ogrzejemy. Wyeliminujemy też problem niestałej temperatury, który często dotyczy mieszkańców domów piętrowych. Jeśli inwestor chce dodatkowo oszczędzić na eksploatacji, musi zadbać o to, by w dachu nie było żadnych mostków termicznych. Dach powinien mieć możliwie jak najmniej spadów. Najtańsze w realizacji są w końcu dachy płaskie. Warto też wspomnieć, że realizacja projektu domu parterowego zazwyczaj wymaga mniej nakładu pracy, czasu i materiałów. W praktyce oznacza to, że wprowadzimy się do gotowego domu szybciej, niż w przypadku domu piętrowego.

Gdzie znaleźć unikalne projekty domów parterowych?

Jeśli już zdecydowałeś się na zakup projektu domu parterowego, musisz zastanowić się, gdzie znaleźć taki, który w pełni sprosta Twoi wymaganiom. Możesz zamówić projekt indywidualnie dopasowany do parametrów Twojej działki, jednak takie rozwiązanie będzie sporo kosztować. Zdecydowanie bardziej przystępną opcją wydaje się skorzystanie z oferty jednej z pracowni projektowych. Może to być na przykład https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_parterowe.html. Pracownie projektowe oferują mnóstwo interesujących projektów, które sprawdzą się na wielu parcelach. Pamiętaj tylko, by zawsze zwrócić uwagę na wymiary działki. Najlepiej, gdy zostanie na niej trochę miejsca, aby w przyszłości było możliwe stworzenie klimatycznego ogródka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here